Wimbledon. Novak Djoković wygrał po raz czwarty w karierze [ZAPIS RELACJI]

0 : 3

• niedziela, 15 lipca 2018
  • To czwarty tytuł Djokovicia na trawiastych kortach Wimbledonu. I 13 tytuł wielkoszlemowy w karierze.

• W tie breaku Djoković zagrał tak, jak w dwóch pierwszych setach. Skutecznie i z wyrachowaniem. Wygrał dodatkowego gema 7-3.

• 2:6, 2:6, 6:7 - gem, set i mecz - Novak Djoković po raz czwarty w karierze wygrywa Wimbledon!

• 2:6, 2:6, 6:6 Djoković znów był w tarapatach, obronił trzy piłki setowe i znów wyrwał gema dla siebie. Tiebreak rozstrzygnie, czy Djoković zdobędzie kolejny tytuł, czy mecz jeszcze trochę potrwa.

• 2:6, 2:6, 6:5 Anderson wygrywa swoje podanie bez straty punktu.

• 2:6, 2:6, 5:5 Trzy piłki setowe obronił Novak Djokovic i wymęczył tego gema przy swoim serwisie. Wrzasnął w kierunku trybun i naprężył biceps.

• 2:6, 2:6, 5:4 Anderson wygrywa swoje gemy serwisowe dość szybko, Djoković przy swoim podaniu męczy się nieco dłużej.

• 2:6, 2:6, 4:4 Djokovic obronił break pointa, musiał się nieźle napocić, by wygrać tego gema.

• 2:6, 2:6, 4:3 Anderson trafia zagrywką, oddaje Djokoviciowi tylko punkt w tym gemie. Ten mecz się tak szybko nie skończy jak się zapowiadało po dwóch setach.

• 2:6, 2:6, 3:3 Gem do zera dla Djokovicia!

• 2:6, 2:6, 3:2 Po raz pierwszy w tym meczu Anderson wygrał trzy gemy w secie. Na razie bardzo wyrównana partia. Obaj tenisiści bronią swoich podań.

• 2:6, 2:6, 2:2 Czwarty as serwisowy Djokovicia kończy tego gema. Bez przełamań w trzecim secie.

• 2:6, 2:6, 2:1 Anderson wykrzesał w trzecim secie z siebie jakieś dodatkowe siły. W dwóch swoich gemach serwisowych to on prowadzi grę i jest skuteczny. Gdyby tak grał od początku...

• 2:6, 2:6, 1:1 Djoković wygrywa swój gem serwisowy na sucho.

• 2:6, 2:6, 1:0 Anderson zaczyna trzeciego seta od wygrania swojego gema serwisowego.

• 2:6, 2:6 - Novak Djoković wygrał drugiego seta w finale Wimbledonu z Kevinem Andersonem. Tenisista z RPA był bliski przełamania podania Serba, ale w kluczowym momencie wyrzucił piłkę na aut. Djoković pierwszą piłkę setową wykorzystał z zimną krwią.

• 2:6, 2:5 Anderson przy swoim serwisie wykrzesał jeszcze nieco energii. Postawił na atomowy serwis i ugrał drugiego gema w tym secie.

• 2:6, 1:5 Djoković o gem od wygrania drugiego seta po wygranym swoim gemie serwisowym.

• Meghan Markle i Kate Middleton na Wimbledonie. Markle się popłakała [WIDEO]

Meghan Markle i Kate Middleton na Wimbledonie. Markle się popłakała [WIDEO]

Meghan Markle jest jedną ze znanych osób, które oglądają z trybun spotkania Wimbledonu. Księżna Kate popłakała się po porażce Sereny Williams. Na trybunach była obecna również Kate Middleton.