0 : 2
Komentarze
Od?wie?
23
Spotkanie, które zaplanowano na 11 rozpoczęło się z lekkim opóźnieniem. Przed meczem Fyrstenberg z Matkowskim najbardziej obawiali się zmiennych warunków atmosferycznych. Pogoda w Paryżu nie była najlepsza (zachmurzone niebo i wiatr), ale co najważniejsze - nie padało. Jak się okazało, deszcz nie przeszkodził polskim tenisistom - swój pojedynek zakończyli po ponad godzinie gry.

Fyrstenberg z Matkowskim w pierwszym secie wyszli na kort zdekoncentrowani. Przegrywali piłki przy siatce, popełniali dużo niewymuszonych błędów, słabo serwowali. Efektem tego było szybkie i wysokie prowadzenie czesko-indyjskiej pary. Po piętnastu minutach gry było już 0:4. Polacy urwali w tym secie przeciwnikom tylko jednego gema i po bardzo słabej partii przegrali 1-6.

W drugim secie nadal optyczną przewagę mieli Dlouhy z Paesem. Wygrywali swoje gemy serwisowe pewnie i szybko, Polacy natomiast często męczyli się na przewagi. Trzy pierwsze gemy serwisowe udało się wygrać. Przegrywając 3-4 przełamany został Fyrstenberg. W gemie serwisowym Dlouhy'ego Polacy mieli breakpointa, ale go nie wykorzystali. Dwie następne piłki wygrali przeciwnicy, którzy mogą cieszyć się awansem do połfinału Roland Garros.

Po południu Matkowskiego czeka jeszcze występ w grze mieszanej, razem z Włoszką Tathianą Garbin. Ich rywalami w ćwierćfinale będzie amerykańsko-niemiecki mikst Vania King i Christopher Kas.

Na korcie zaprezentuje się również Łukasz Kubot. Wraz z Austryjakiem Marachem zmierzy się z Danielem Nestorem i Serbem Nenadem Zimonjicem. Mecz Kubota ma być ostatnim wtorkowym pojedynkiem na korcie im. Suzanne Lenglen.

2 set

3:6 Przy stanie 30-40 Polacy mieli breakpointa, ale minimalnie wyrzucili piłkę w aut. Niewykorzystane sytuacje mszczą się nie tylko w futbolu. Dwie kolejne piłki wygrywają przeciwnicy. Dlouhy i Paes są już w półfinale Roland Garros, Matkowski z Fyrstenbergiem odpadają w ćwierćfinale turnieju.

3:5 Polacy przegrali w tym gemie wszystkie kluczowe wymiany pod siatką. Dlouhy wolejem wyprawia dziś cuda. Czesko-indyjska para jest jeden gem od wygrania meczu.

3:4 Paes kończy łatwego gema ładnie uplasowanym serwisem, a następnie pięknym wolejem.

3:3 Matkowski nie daje odskoczyć przeciwnikom i kilka razy zaskakuje odbierajace Paesa. Teraz liczymy na przełamanie

2:3 Zagraniem w siatkę Matkowskiego kończy się kolejny gem wygrany przez parę Dlouhy/Paes. Polacy w swoich gemach serwisowych męczą się, ich przeciwnikom wygrywanie idzie zdecydowanie szybciej.

1:6 Polacy nie dają za wygraną. Przy serwisie Matkowskiego wygrywają gema do 15 i ciągle są w grze.

1:2 Paes może nie serwuje najmocniej na świecie, ale za to bardzo dokładnie. Polacy mieli problemy z odbiorem oraz returnami i szybko przegrali trzeciego gema tego seta.

1:1 Przy serwisie Matkowskiego polski debel wyszarpał zwycięstwo przeciwnikom. Ale nadal nie gramy najlepiej.

0:1 Kiepskiej gry Polaków ciąg dalszy. Dlouhy rządzi na przy siatce, celnie lokuje techniczne uderzenia i mocno smeczuje.

1 set

1:6 Fyrstenberg na początku dobrze i mocno serwował, ale szybko przestał. Dużo błędów Polaków, dobra gra czesko-indyjskiego debla pod siatką i jest 1-6 w pierwszym secie.

1:5 Polacy grają za krótko i za słabo dla rządzących, w tym meczu, przy siatce przeciwników. Udało się im wygrać tylko jedną wymianę.

1:4 Przy serwisie Matkowskiego Polacy prowadzili już 40-15, ale po dwóch błędach przeciwnicy wyrownali. Dwie kolejne piłki wygrali jednak Matkowski z Fyrstenbergiem i tym sposobem zdobyli pierwszego gema. Czy zdążą jeszcze uratować seta?

0:4 Serwował Dlouhy. Szybki gem bez historii. Polacy nie ugrali nawet punkta i jeśli chcą powalczyć jeszcze w tym secie muszą się szybko obudzić.

0:3 Tym razem serwował Fyrstenberg, ale również bezskutecznie. Polacy wyrzucają piłki w aut, są nieskoncentrowani, co wykorzystuje czesko-indysjki debel.

0:2 Indyjczyk, grający w długim rękawie, wcale nie serwował mocno, ale i tak wystarczyło to na mało skoncentrowanych Polaków. Słaby początek ćwierćfinału w wykonaniu naszego debla.

0:1 Słaby początek Polaków i od razu przełamanie. Fyrstenberg z Matkowskim przegrali 15:40

Rozpoczęli. Serwują Polacy.

Sędzia przedstawia pary. Zaraz zaczynamy.

Obie pary rozgrzewają się. Mecz rozpocznie się z lekkim opóźnieniem.

W Paryżu wieje, a niebo zasnute jest chmurami. Tenisiści już są na korcie. Teraz wszystko zależy od pogody.

Przed meczem: Matkowski z Fyrstenbergiem będą walczyć o półfinał Wielkiego Szlema na korcie numer 1. Po południu Matkowski wystąpi jeszcze w grze mieszanej, razem z Włoszką Tathianą Garbin. Ich rywalami w ćwierćfinale będzie amerykańsko-niemiecki mikst Vania King i Christopher Kas.

Jako trzeci i ostatni pojedynek na korcie im. Suzanne Lenglen, drugim największym stadionie na Roland Garros, wyznaczono mecz Kubota i Maracha z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem i Serbem Nenadem Zimonjicem (2.).

Największym przeciwnikiem Polaków może być paryska aura, o czym piszą na swoim blogu. Progonoza pogody dla Paryża nie jest dziś korzystna.