Iga Świątek wygrała! Co za mecz! [ZAPIS RELACJI]

1 : 2

• sobota, 01 czerwca 2019
  • Iga Świątek wśród szesnastu najlepszych tenisistek tegorocznego Roland Garros. Polka pokonała Monikę Puig 0:6, 6:3, 6:3 i po raz pierwszy w karierze awansowała do 4. rundy wielkoszlemowego turnieju. W kolejnym spotkaniu jej rywalką będzie rozstawiona z "3" Simona Halep.

• Iga płacze! Zakryła rękoma zapłakaną twarz! Polka na szczęście płacze ze szczęścia! Przegrała pierwszego seta, ale w drugim się przebudziła i w dobrym stylu wygrała! Co za mecz! Świątek zameldowała się w IV rundzie!

• 3 set
  • 3 set

Polka przegrywała 0:30, a wygrała! Takie historie lubimy. Takie historie szanujemy!

• 3 set

3:5

- Jazda! Jazda! - krzyknęła Polka, tuż po tym jak popisała się pięknym asem serwisowym i wygrała gema! Jazda Iga! Do IV rundy!

• 3 set

3:4

Ależ waleczna jest Portorykanka! Biega od linii do linii, walczy o każdą piłkę, nawet taką, po której nie spodziewamy się, że do niej dobiegnie. No i opłaciło się. Puig łapie konntakt

• 3 set

2:4

Kolejny kapitalny gem.Polka zaskoczyła dwoma ładnymi bekhendami, a na koniec Puig trafiła w siatkę! Kolejny gem dla Polki!

• Mamy człowieka w Paryżu, więc warto go posłuchać, bo redaktor Senkowski spogląda na grę Polki prosto z trybun:

• 3 set

2:3

Świetny return Świątek. Później Polka jednak miała nie udaną próbę skrótu. A gema ostatecznie przegrała, bo dwie końcowe, bardzo dłuuuugie wymiany wygrała Puig. Co za meczycho nam się zrobiło!

• 3 set

1:3

Cudowny serwis Polki! Puig puszczają nerwy. Z całej siły rzuciła rakietą o ziemię. Rakieta przeżyła, pytanie: czy Portorykanka przeżyje w kolejnym gemie, bo Polka się rozkręca!

• 3 set

1:2

40:40

Piłka zatańczyła na taśmie i spadła po stronie Świątek. Później rywalka Polki nie trafiła w kort. Ale wyrównany gem!

• 3 set

1:2

Polka wygrała kolejnego gema, bo Portorykanka popełniła kilka prostych błędów. Ale trzeba też pochwalić Puig za jej serwisy. Dzisiaj Puig miała osiem gemów serwisowych i aż 11 asów. Tym razem została jednak przełamana

• 2 set

1:1

Puig trafia w siatkę! Świątek wyrównała!

• 1:0

Niestety, była już równowaga, ale ostatecznie wygrała gema Puig

• 2 set

Świątek wraca do żywych! Iga wygrała seta!

• 2 set

2:5

Brawo Iga! Kolejny wygrany gem! Też jesteście optymistami?

• 2 set

2:4

Przełamanie! Widać, że Świątek wreszcie przejęła kontrolę nad swoją grą

• 2:3. Jest gem dla Igi. Wyrownany bój, ale znów górą Polka, która jest coraz skuteczniejsza i spokojniejsza.

• 2:2. Ajajaj, szkoda. Świątek prowadziła 40:15 przy serwisie Puig, jednak Portorykanka bardzo dobrze dziś serwuje. Był as, było wygrywające podanie i niestety jest 2:2.

• 1:2. Drugi gem dla Igi. Polka wyraźnie rozkręca się, trafia więcej mocnych uderzeń. Jest nadzieja dla naszej zawodniczki.

• 1:1. Szybkie wyrównanie, znów dużo mocnych i nieskutecznych uderzeń Polki. Trudno, jedziemy dalej. Serwuje Świątek.

• 0:1. No i brawo! Pierwszy gem w meczu dla Świątek. Polka przestała uderzać z całej siły, poszukała skuteczności i regularności i od razu jest lepiej. Puig wygrała tylko jedną piłkę.

• 6:0. Pierwszy set dla Puig. Ostatni gem był już tylko egzekucją. Set do zapomnienia. Szybko, łatwo, przyjemnie - tak miała Portorykanka. 25 minut seta. Czas się obudzić!

• Igę odwiedziła fizjoterapeutka, jednak wszystko wskazuje na to, że Polce nie dolega nic poważnego.

• 5:0. Ojej... Nerwy, nerwy, nerwy. Iga przegrywa 0:5 i nic z tego seta już nie będzie. Polka uderza mocno, zwykle nie trafia. Pojawiają się pomysły grania skrótów, które zatrzymują się jednak na siatce. Dużo nerwów, błędów, nieskuteczności... Czas się uspokoić i spokojnie wrócić do gry, by w drugim secie pokazać wszystko co najlepsze.

• 4:0. Niestety, bardzo wyrównany gem, ale jednak znów dla Puig. Portorykanka prowadziła 40:0, chwilę później Świątek miała breakpoint, jednak znów gema przegrała...

• 3:0. Jest bardzo niedobrze. Puig prowadzi już trzema gemami, z podwójnym przełamaniem. Świątek znów wygrała dwie piłki, przy 30:30 minimalnie przestrzeliła backhandem. Chwilę później Portorykanka strzeliła mocno returnem, co na razie jest jej główną bronią i planem na mecz. Trudna sytuacja Świątek po niespełna 10 minutach seta.

• 2:0. Drugi gem dla rywalki Polki. Świątek wygrała co prawda dwie piłki, ale to było za mało.

• 1:0. Bardzo zły początek, gem przegrany do zera.

• Nerwowy początek, 0:30.

• Zaczęły. Pierwsza serwuje Świątek.

• Zawodniczki są już na korcie i zaczynają rozgrzewkę.

• Na zwyciężczynię tego pojedynku czeka Simona Halep, która broni tytułu wywalczonego w Paryżu przed rokiem.

• Monica Puig to złota medalistka Igrzysk w Rio. Portorykanka, która plasuje się na 59. miejscu w rankingu WTA, w poprzednich rundach zanotowała zwycięstwa z: Kirsten Flipkens i Darią Kasatkinką.

• W 2. rundzie Świątek w takim samym stosunku pokonała Chinkę, Qiang Wang.

• W 1. rundzie Polka pokonała Francuzkę, Selenę Janicijević 6:3, 6:0.

• Dzień dobry państwu! Zapraszamy na relację na żywo z meczu 3. rundy Rolanda Garrosa. Iga Świątek zagra z Monicą Puig.