Roger Federer mistrzem Australian Open 2018!

2 : 3

• niedziela, 28 stycznia 2018
  • To były fantastyczne dwa tygodnie Australian Open. Swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy zdobyła Caroline Wozniacki, a 20. - Roger Federer. Dzięki, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje w Sport.pl!

• KONIEC! Roger Federer mistrzem Australian Open 2018! Szwajcar pokonuje Marina Cilicia 6:2 6:7(5) 6:3 3:6 6:1 i zdobywa swój 20. tytuł wielkoszlemowy!

• To już jest chyba koniec! Podwójne przełamanie na korzyść Rogera Federera! Szwajcar prowadzi już 5:1 i jest cztery piłki od swojego 20. tytułu wielkoszlemowgo

• 1:4 Bezbłędnie Federer. Po prostu idealnie. Cztery kapitalne serwisy i Szwajcar kończy po... 1 minucie i 6 sekundach

• 1:3 Gem do zera dla Cilicia. Federer trochę zlekceważył tę rozgrywkę, ale musi być ostrożny, bo w czwartym secie też miał przewagę przełamania, a wszystko stracił. Za chwilę przekonamy się, w jakiej Szwajcar jest dyspozycji serwisowej - to jest teraz kluczowe

• 0:3 Kolejny wyrównany gem kończy się na przewagi. Kończy się szczęśliwie dla Federera, który po swoim skutecznym serwisie i błędzie Cilicia wychodzi na prowadzenie i jest już bardzo blisko zwycięstwa

• Jest przełamanie! Federer prowadzi 2:0!

• 0:1 Z ogromnych opresji wyszedł teraz Federer! Szwajcar obronił breakpointy i ostatecznie wygrał swoje podanie, ale gra Cilicia wydaje się być coraz pewniejsza

• Będzie piąty set! Marin Cilić poczyna sobie na korcie coraz lepiej i udało mu się wyrównać stan meczu. 6:3 w czwartej partii dla Chorwata

• Cilić ponownie przełamuje Federera! Chorwat wykorzystał trzeciego breakpointa i jest już tylko jeden gem od zwycięstwa w czwartej partii!

• 4:3 I Cilić wychodzi na prowadzenie! Ciężki był to gem dla Chorwata, ale udaje mu się wyjść zwycięsko. Teraz presja przechodzi na Federera

• Niespodzianka! Cilić wyrównuje! Zaskakujący obrót spraw - Federer przegrał swojego gema serwisowego do zera! Marin Cilić ponownie podaje i może wyjść na prowadzenie w secie. Czyżby zwrot akcji?

• 2:3 Wygrywa swojego gema Cilić, ale jego gra nie jest już tak imponująca jak choćby w drugim secie. Federer rządzi na korcie i jest coraz bliżej triumfu

• 1:3 Kapitalnym skrótem kończy swojego gema Federer. Klasa światowa. Cilić po raz kolejny bez szans

• 1:2 Wybronił się Cilić, ale nie przyszło mu to łatwo. Federer miał breakpointy i jakby ponownie przełamał, to chyba byłby to początek końca

• 0:2 Gem bez historii. Federer spokojnie powiększa przewagę, a Cilić jest mocno zdenerwowany i zaczyna krzyczeć

• 0:1 Cilić prowadził już 30:0, ale Federer wygrał cztery punkty z rzędu i niespodziewanie przełamał już na początku czwartego seta. Statystycy szanse na zwycięstwo Chorwata oceniają w tym momencie na... 5 %25

• Koniec seta! Kapitalny gem w wykonaniu Szwajcara, który asem kończy trzecią partie i wychodzi na prowadzenie w meczu. Mistrzowi z Bazylei wystarczy już tylko jedna partia do 20. tytułu wielkoszlemowego

• 3:5 Federer podobnie jak w pierwszym secie myślami już przy swoim serwisie. Gem bez historii, wygrany przez Cilicia do zera