Halep - Wozniacki. Wozniacki wygrała Australian Open! Mamy nową liderkę rankingu! - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

1 : 2

• sobota, 27 stycznia 2018
  • Łzy szczęścia Wozniacki! Pod koniec trzeciego seta Dunka miała problemy z kolanem i przez chwilą wydawało się, że finał AO będzie jej wielkim dramatem. Na szczęście wróciła do gry i może cieszyć się ze swojego największego sukcesu w karierze.

• To pierwszy triumf Wozniacki w turnieju wielkoszlemowym w karierze. Dunka awansowała też na 1. miejsce w rankingu WTA.

• 3 set, 4:6

GEM, SET I MECZ! WOZNIACKI WYGRAŁA AUSTRALIAN OPEN!

• 3 set, 4:5

Piłka meczowa dla Wozniacki przy stanie 40:30!

Gem dla Wozniackiej! Halep, jeśli chce pozostać w grze, musi teraz wygrać gema ze swojego serwisu!

• 3 set, 4:4

Wozniacki przerwa dobrze zrobiła, bo po powrocie przełamała Halep. Kapitalny finał!

• 3 set, 4:3

Wozniacki prosi o przerwę medyczną. Wygląda to na problem z kolanem.

I kolejne przełamanie. Wozniacka psuje dwie piłki.

• 3 set, 3:3

Zacięta końcówka. As serwisowy Halep i break point. Rumunka robi swoje, posyła forhend w linię, a Wozniacki ostatkiem sił wyrzuca piłkę w aut. Mamy remis.

• 3 set, 2:3

Ciężko idzie w trzecim secie gra ze swojego serwisu zarówno Wozniacki, jak i Halep. Teraz to Dunka traci gema podając.

• 3 set, 1:3

Halep szybko przegrała trzy piłki ze swojego podania. Czwarta wymiana też nie poszła po myśli Rumunki, która posłała piłkę w siatkę. Przełamanie, i to do zera.

• 3 set, 1:2

Myśleliśmy, że ten gem już się nie skończy. Podwójny błąd serwisowy Wozniacki daje punkt Halep.

• 3 set, 0:2

Wozniacka utrzymała serwis w pierwszym gemie, a w drugim przełamała Halep, kończąc akcję świetnym returnem.

• 2 set, 6:3

Miała dwa breaki Wozniacki, Halep się jednak wybroniła, a potem sama zmarnowała dwie piłki setowe. Do trzech razy sztuka, jak to mawiają. Trzeciej piłki już nie oddała i wygrała seta. Teraz krótka przerwa, a potem decydujące rozgrywka.

• 2 set, 5:3

Halep nie zmarnowała takiej okazji. Miała dwa break pointy i przełamała w końcu Wozniacki! Na dwóch setach dzisiejszy finał się raczej nie skończy.

• 2 set, 3:2

Czekamy na pierwsze przełamanie, ono będzie prawdopodobnie decydujące dla losów tego seta, a może i meczu. Póki co Wozniacki i Halep utrzymują swoje podanie.

• 2 set, 2:1

Punkt za punkt, kilkuminutowa walka na przewagi. Halep popełnia na początku zbyt wiele niewymuszonych błędów, ale Wozniacki nie potrafi tego wykorzystać. W końcu Rumunka wygrywa gema - 2:1 w drugim secie.

• 2 set, 1:1

Obie zawodniczki nie dały się przełamać w pierwszych gemach drugiego seta.

• tie-break

Wozniacki zdobywa punkt po bekhendzie, a kilkadziesiąt sekund później kończy pierwszego seta. 1:0 dla Wozniacki w finale Australian Open!

• tie-break

Rozrzucała Halep Wozniacki od jednej strony kortu do drugiej, w końcu potężnym drajw-wolejem Rumunka kończy wymianę - 2:4.