Australian Open: Siostry Williams najlepsze w deblu

Siostry Williams najlepsze w turnieju deblowym kobiet podczas konczącego się powoli Australian Open. Amerykanki gładko pokonały parę Hantuchova/Sugiyama. Serena Williams stanie jeszcze przed szansą wygrania finału gry pojedynczej.

Williams z Safiną w finale  ?

Poznaliśmy już pierwsze triumfatorki tegorocznego Australian Open. W piątek wyłoniono zwyciężczynie turnieju gry podwójnej. Tytuł, tak jak przed rokiem, trafił w ręce sióstr. Schedę po Alonie i Katerynie Bondarenko przejęły Venus oraz Serena Williams.

Rozstawione z "dziesiątką" Amerykanki pokonały w finale Danielę Hantuchovą i Ai Sugiyamę 6:3, 6:3. Mecz rozpoczął się po myśli duetu słowacko-japońskiego, który objął prowadzenie w pierwszej partii 2:0. Jednak siostry Williams szybko opanowały wydarzenia na korcie dwukrotnie przełamały podanie Ai Sugiyamy i doprowadziły do zwycięstwie w secie 6:3.

Druga odsłona obfitowała w breaki. Od stanu 1:1 tenisistki nie były w stanie utrzymać podania przez pięć kolejnych gemów. Serię tę przerwały siostry Williams, które ponownie triumfowały 6:3. Mecz finałowy trwał 1 godzinę i 16 minut.

Siostry Williams wygrały wspólnie osiem turniejów wielkoszlemowych, w tym trzeci Australian Open. Dzięki temu osiągnięciu Amerykanki powrócą do czołowej dwudziestki rankingu deblistek. - Stworzyłyśmy dzisiaj świetny duet. Było bardzo ciężko - powiedziała Venus Williams, po czym dodała: - Chciałabym podziękować Serenie za to, że jest najlepszą partnerką. Nie grałabym z nikim innym.

W imieniu pokonanych wypowiedziała się Hantuchova, która pogratulowała rywalkom zwycięstwa oraz podziękowała swojej partnerce: - To wielki zaszczyt grać z kimś takim jak ty. Jesteś nie tylko wspaniałą tenisistką, ale także jedną z moich najlepszych przyjaciółek. Przez ponad dwa sezony (w latach 2005-2007) Ai Sugiyama i Daniela Hantuchova tworzyły stałą parę deblową. W tym czasie dotarły m.in. do finału Roland Garros.

Przed rokiem deblowy Australian Open wygrały Alona i Kateryna Bondarenko, które w finałowym pojedynku pokona1ły Wiktorię Azarenkę i Shahar Peer. Tegoroczny turniej obfitował w niespodzianki. W ćwierćfinałach znalazła się tylko jedna para z czołowej ósemki rozstawionych. Jednak Cara Black i Liezel Huber uległy późniejszym finalistkom w trzech setach. W półfinałach wystąpiły również Nathalie Dechy i Mara Santangelo oraz Casey Dellacqua i Francesca Schiavone.

Serena Williams ma szansę wywalczenie jeszcze jednego tytułu w Melbourne. W sobotę wystąpi w finale singla, gdzie jej rywalką będzie Rosjanka Dinara Safina.