Sport.pl

Tenis. Federer z Nadalem pod choinkę

Roger Federer i Rafael Nadal zmierzą się we wtorek o 20.30 w Zurychu w pokazowym meczu charytatywnym. W środę o 19 rewanż w Madrycie. Oba spotkania pokaże Eurosport.
Ankieta o Sport.pl. Poświęć kilka chwil na jej wypełnienie »

Dwóch najlepszych tenisistów świata zagra ze sobą po raz trzeci i czwarty w tym roku. Na razie jest remis, bo w maju w finale w Madrycie triumfował Nadal, a Federer zrewanżował się kilka tygodni temu w finale londyńskiego Masters.

Mecze pokazowe nie będą liczone do statystyk ATP (14-8 prowadzi Nadal), ale tenisiści obiecują, że emocji nie zabraknie. - Nie umiemy grać na niby. Na pewno przed własną publicznością będę chciał zwyciężyć - stwierdził Federer, który cały dochód z imprezy - szacowany na blisko 1 mln dol. - przekaże swojej fundacji wspierającej biedne dzieci w Afryce. To samo stanie się dzień później w Madrycie - pieniądze pójdą na rzecz dzieci, ale poprzez hiszpańską Fundację Rafaela Nadala. Do trzeciego charytatywnego starcia dojdzie tuż przed sylwestrem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Federer i Nadal nieprzerwanie od siedmiu lat na zmianę prowadzą w światowym rankingu ATP. Szwajcar wygrał w tym czasie 16 turniejów wielkoszlemowych, Hiszpan - dziewięć. Ten sezon należał zdecydowanie do Nadala, który triumfował w Rolandzie Garrosie, Wimbledonie i po raz pierwszy w karierze w US Open. Federer wygrał Australian Open i kończący sezon turniej Masters.

Olivia Rogowska z dziką kartą w Australian Open »


Więcej o: