Sport.pl

Tenis. Magda Linette wygrała turniej w niemieckim Versmold

Roger Weichert
15.08.2010 23:18
A A A
Magda Linette

Magda Linette (Fot. Cezary Aszkiełowicz / AG)

Osiemnastoletnia poznanianka Magda Linette wygrała turniej tenisowy na kortach ziemnych w niemieckim Versmold (z pul± nagród 25 tys. dol.).
Polka zmierzyła się w finale niemieckiej imprezy ze starsz± od siebie o dwa lata Rumunk± Irin± - Cameli± Begu wygrywaj±c mecz w dwóch setach 6:2, 7:5.

W pierwszym secie Linette dwukrotnie przełamywała rywalkę i łatwo zwyciężyła wykorzystuj±c pierwsz± piłkę setow±. W drugiej odsłonie sytuacja na korcie skomplikowała się. Rumunka zaczęła grać mocniej i dokładniej, dzięki czemu najpierw odebrał Polce serwis, a następnie wygrała swoje podanie obejmuj±c prowadzenie w secie 0:2. Przy tym stanie mecz został przerwany na kilkana¶cie minut z powodu deszczu.

Po powrocie na kort Begu kontynuowała swój zwycięski pochód i po raz kolejny w drugim secie przełamała Linette. W następnych dwóch gemach żadna z tenisistek nie potrafiła utrzymać swojego podania. Pierwsza opanowała się Rumunka wygrywaj±c swój serwis i wychodz±c na komfortowe prowadzenie 1:5 w drugiej partii.

Od tego momentu Polka zaczęła demolować rywalkę. Wygrała sze¶ć kolejnych gemów z rzędu i wykorzystuj±c pierwsz± piłkę meczow± zakończyła pojedynek w stosunku 7:5.

Wygrana w niemieckim Versmold dała Magdzie Linette (WTA, 349) kolejnych 50 punktów do rankingu, co pozwoli osiemnastolatce awansować do trzeciej setki rankingu WTA.

To czwarty finał Magdy w pięciu ostatnich turniejach, w których brała udział. Wcze¶niej zwycięstwa odniosła w Szczecinie i Hechingen, natomiast w Toruniu przegrała z Rosjank± Kseni± Pervak.

Federer trzyma się mocno. Faworyt US Open? »


Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX