ATP Johannesburg. Bednarek i Kowalczyk przegrali w debiucie

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali 7:5, 4:6, 7-10 ze Słowakiem Karolem Beckiem i Harelem Levy'm z Izraela w pierwszej rundzie debla na turnieju w Johannesburgu (z pulą nagród 450 tys dolarów). Polacy po raz pierwszy zagrali wspólnie w imprezie rangi ATP.

Mecz trwał godzinę i 22 minuty. Polacy przegrali przez słabszy serwis. Mieli zaledwie 59 procent skuteczności pierwszego serwisu, przy 69 procentach rywali. W efekcie dali przeciwnikom aż sześć okazji na przełamanie własnego podania, z których rywale dwie wykorzystali. W super tie-breaku wyrównana walka toczyła się do stanu 5-5. W samej końcówce rywale zachowali więcej nerwów.

Kim są Bednarek i Kowalczyk?

Był to pierwszy wspólny występ 28-letniego Tomasza Bednarka i 22-letniego Mateusza Kowalczyka w turnieju rangi ATP. Był on możliwy dzięki punktom zdobywanych w imprezach niższej rangi w drugiej połowie 2009 roku. Odkąd występują wspólnie, Bednarek awansował w rankingu deblowym ATP z 247. na 111. miejsce, a Kowalczyk z 361. na 115.

Bednarek grał wcześniej niemal wyłącznie w deblu, ale z innymi partnerami, Kowalczyk łączył grę w deblu z występami w singlu. Razem grają od połowy sierpnia 2009 roku. Kowalczyk, podobnie jak kiedyś Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski postanowił postawić na debel. Wygrali wspólnie duży challenger Pekao Open w Szczecinie (pula nagród 155 tysięcy dolarów) oraz mniejsze, w Tarragonie (62 tys. dolarów) i Florianopolis (35 tys. dolarów). W 2010 roku, przed startem w Johannesburgu, doszli do finału challengera w Sao Paulo (125 tys. dolarów), pokonując po drodze braci Chatchai i Sanchai Ratiwatana, mających na koncie dwa triumfy w turniejach ATP.

Łukasz Kubot zarobił więcej od Agnieszki Radwańskiej ?