Łukasz Kubot zagra o tytuł w Acapulco

Łukasz Kubot po raz trzeci w swojej karierze w finale deblowego turnieju ATP. Polak oraz Oliver Marach pokonali w półfinale zawodów w Acapulco Paula Hanleya oraz Jordana Kerra 6:2, 3:6, 11-9. O tytuł zagrają z najwyżej rozstawionymi w imprezie Frantiskiem Cermakiem i Michalem Mertinakiem.

Półfinałowa konfrontacja Kubota i Maracha z Australijczykami miała niezwykle dramatyczny przebieg. Pierwszy set był popisem Polaka i Austriaka, którzy przy własnym podaniu przegrali tylko jedną piłkę, a sami wykorzystali dwie z czterech szans na przełamanie. W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła. Tym razem to Kubot oraz Marach wygrali dwie piłki przy serwisie rywali, zaś ich oponenci zdobyli jedno przełamanie.

Tie break meczowy rozpoczął się po myśli tenisistów z Antypodów Hanley i Kerr prowadzili już 5:2, 7:4, a przede wszystkim 9:7. Polsko-austriacki duet zdołał jednak obronić oba meczbole, a następnie wygrał jeszcze dwie kolejne piłki. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia jeden minut.

Tegoroczny sezon dla Łukasza Kubota oraz Olivera Marach zaczął się rewelacyjnie. Polak i Austriak zaczęli od ćwierćfinału w Doha, a następnie osiągnęli ogromny sukces w Australian Open, dochodząc do półfinału, pokonując po drodze najwyżej sklasyfikowanych wówczas deblistów świata - Daniela Nestora oraz Nenada Zimonjicia. Na kortach ziemnych w Ameryce Łacińskiej odnotowali półfinał w Costa do Sauipe, a później przyszła nieoczekiwana porażka w pierwszej rundzie w Buenos Aires.

W drugim deblowym półfinale w Acapulco Frantisek Cermak i Michal Mertinak pokonali Travisa Parrotta oraz Filipa Polaska 6:3, 6:1.

Wyniki półfinałów:

Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria,2) -P. Hanley, J. Kerr (Australia, 4) 6:2, 3:6, 11-9

F. Cermak, M. Mertinak (Czechy, Słowacja, 1) - T. Parrott, F. Polasek (USA, Słowacja, 3) 6:3, 6:1

Porażka Matkowskiego i Schuettlera - czytaj tutaj ?