Sport.pl

Fibak: Ćwierćfinał Agnieszki nie będzie sukcesem

PRZEGLĄD PRASY. Przed rokiem Agnieszka Radwańska doszła do ćwierćfinału Australian Open. - Dziś to już nie będdzie sukces, tylko wynik na jej miarę. Jest przecież dziesiąta na świecie - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" Wojciech Fibak.
ATP Sydney: Porażka polskiego debla »

Najbardziej utytułowany polski tenisista zdradził kogo typuje do zwycięstwa w tegorocznej edycji Australian Open. - Faworytką powinna być Venus Williams, bo ona ostatnio w wielkich turniejach gra najrówniej. Widać, że tenis ją cieszy. Serena to wielka niewiadoma, przyjechała do Australii dwa tygodnie wcześniej, zupełnie bez formy. Ale równie dobrze może dojść do finału - uważa Fibak.

W Australii z numerem jeden rozstawiona będzie Serbka Jelena Janković. - Może zagrać jak to ona - dojść daleko, zaliczyć kolejne punkty WTA, ale nie wygrać - komentuje zwycięzca debla na Australian Open z 1978 roku.

Zwycięstwa nie oczekuje też po Agnieszce Radwańskiej.

- Byłoby wspaniale, gdyby tak jak rok temu zagrała w ćwierćfinale. Ale dziś to już nie będzie sukces, tylko wynik na jej miarę, jest przecież 10. na świecie. Wygląda na to, że jest w formie - dodaje Fibak.

Z kim zagra Agnieszka w Australian Open - sprawdź tutaj »