Sport.pl

Liderzy rankingu lepsi od Polaków

Nie udało się Mariuszowi Fyrstenbergowi oraz Marcinowi Matkowskiemu awansować do finału turnieju Medinbank International. Polski duet przegrał dziś z liderami rankingu deblowego Danielem Nestorem oraz Nenadem Zimonijciem 6:2, 5:7, 5-10.
Urszula Radwańska idzie jak burza »

Drugi rok z rzędu Polakom przyszło grać z kanadyjską-serbskim duetem w Sydney. W ubiegłym sezonie nasz duet wygrał w pierwszej rundzie 7:6(5), 6:4, a w Australii ostatecznie osiągnął półfinał. Na tym samym etapie nasi debliści zakończyli występ i w tegorocznej edycji zawodów.

Tym razem Nestor i Zimonijć okazali się lepsi, chociaż spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Fyrstenberga oraz Matkowskiego. Polacy w pierwszym secie zyskali przewagę podwójnego przełamania i pewnie zwyciężyli 6:2. Niestety doświadczony kanadyjsko-serbski duet, zdobywając breaka w końcowej fazie drugiej partii, zdołał wyrównać stan rywalizacji, a następnie triumfował w tie breaku meczowym 10-5

W finale turnieju deblowego w Sydney dojdzie do niezwykle prestiżowego pojedynku. Nestor i Zimonijć zagrają w wiceliderami rankingu Bobem i Mikiem Bryanami. Będzie to dla amerykańskich braci szansa do rewanżu za finał turnieju Masters Cup w Szanghaju. Kanadyjczyk oraz Serb zwyciężyli wówczas 7:6(3), 6:2 i zapewnili sobie przodownictwo w rankingu ATP na koniec sezonu.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski w przyszłym tygodniu rozpoczną występ w wielkoszlemowym Australian Open. Losowanie rywalizacji deblistów zostało zaplanowano na najbliższy poniedziałek.

Wynik półfinału:

D. Nestor, N. Zimonijć (Kanada, Serbia, 1) - M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 4) 2:6, 7:5, 10-5

Agnieszka Radwańska o półfinał z Sereną? - Bardzo możliwe »