Radwańska w ćwierćfinale w Tokio

Rozstawiona z numerem szóstym Agnieszka Radwańska pokonała Francuzkę Marion Bartoli w dwóch setach 6:2, 6:3 w drugiej rundzie turnieju tenisowego Pan Pacific Open w Tokio i awansowała dalej. Polka jest coraz bliżej udziału w WTA Tour Championships.

olimpijskie złoto zainspirowało Federera ?

Mecz z Bartoli trwał godzinę i 20 minut. Siłą Radwańskiej był serwis. Polka miała aż 79% skuteczności pierwszego podania przy 63% rywalki.

W ćwierćfinale Agnieszkę czeka Rosjanka Nadia Pietrowa która wykorzystała słabszą formę Any Ivanović pokonując Serbkę 6:1, 1:6, 6:2. Radwańska grała z Pietrową dwukrotnie, oba mecze wygrywając. Ostatni w finale turnieju w Eastbourne w czerwcu tego roku.

W Tokio Agnieszka gra też w turnieju deblowym, gdzie wraz z Rosjanką Anną Czekwetadze awansowała do ćwierćfinału.