Pekao Open: Dekada Martina

Alberto Martin gra w Szczecinie po raz dziesiąty. I wciąż wygrywa. Wczoraj z Niemcem Julianem Reisterem 3:6, 6:4, 6:1

Pekao Open: Kubot i Olejniczak w kolejnej rundzie ?

W tym roku Hiszpan jest rozstawiony zaledwie z ósemką. W I rundzie za rywala miał zawodnika z eliminacji Juliana Reistera. 22-letni Niemiec miał 10 lat, kiedy Martin po raz pierwszy grał w Szczecinie. Zmiany pokoleniowej jeszcze w tym roku nie będzie. Niemiecki tenisista wprawdzie wygrał pierwszego seta, ale w drugiej części drugiej partii Martin odwrócił losy pojedynku. Stał daleko na końcu kortu i przebijał piłkę do czasu, gdy monotonną wymianę można było przerwać skrótem lub zmianą strony, w którą ją słał. To wystarczyło.

W tym roku na Pekao Open przyjechało siedmiu Hiszpanów. Wszyscy są w górnej połówce turniejowej drabinki. Jeden z nich dotrze pewnie do finału. Mimo iż turniej rozgrywany jest na ukochanej przez Hiszpanów ceglastej mączce, w 16-letniej historii nigdy Hiszpan go nie wygrał.

W turnieju jest też siedmiu Polaków. A właściwie było, bo pierwszy przegrał Michał Przysiężny, ale nie z rywalem, tylko z kontuzją. Zagrał za to Grzegorz Panfil, ulegając rutynowanemu Janowi Hernychowi z Czech.

Szarapowa planuje powrót na kort w styczniu 2009 r. ?

Wyniki I rundy: Oscar Hernandez (4, Hiszpania) - Pavel Snobel (Czechy) 6:2, 7:5, Jan Hernych (6, Czechy) - Grzegorz Panfil (Polska) 7:6 (7:5), 6:4, Alberto Martin (8, Hiszpania) - Julian Reister (Niemcy) 3:6, 6:4, 6:1; Łukasz Kubot (Polska) - David Marrero (Hiszpania) 6:3, 6:2; Dawid Olejniczak (Polska) - Oliver Marach (Austria) 6:4, 6:2