Federer sportowcem roku

Przyznano sportowe oskary, czyli doroczne nagrody Laureusa (Laureus World Sports Award), którym patronują DaimlerChrysler i Richemont.

Sportowcem roku został Roger Federer. Szwajcar wygrał w ubiegłym roku trzy z czterech turniejów Wielkiego Szlema, poległ jedynie w finale French Open. Zwyciężył także w kończącym sezon Masters turnieju w Szanghaju i skończył rok na pierwszej pozycji w rankingu po raz czwarty z rzędu. Także po raz czwarty z rzędu zdobył nagrodę Laureusa i jest tym samym pierwszym sportowcem, któremu udało się to uczynić.

Sportsmenką roku została również tenisistka, Justine Henin. W zeszłym roku zwyciężała w dwóch turniejach Wielkiego Szlema - French Open i US Open. Po raz pierwszy cieszy się z Laureusa. W zeszłym roku otrzymała go Jelena Isinbajewa.

Drużyną roku 2008 została reprezentacja RPA w rugby. W październiku RPA zdobyło po raz drugi w historii tytuł mistrza świata (poprzednio w 1995 r.), pokonując w finale Anglię 15-6 i nie odnosząc w całym turnieju żadnej porażki.

W kategorii "Przełom roku" triumfował Lewis Hamilton. 22-letni Brytyjczyk stracił pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej F1. na rzecz Kimiego Raikkonena dopiero w zamykającym sezon GP Brazylii. Wygrał cztery wyścigi - to rekord w sezonie debiutanckim.