WTA Wuhan. Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale

W tym meczu było wszystko. Zagrania świetne i fatalne. Ogromna walka i fizyczny ból. Wreszcie kilka zwrotów akcji. Agnieszka Radwańska miała piłkę meczową, ale przegrała ze Swietłaną Kuzniecową 6:1, 6:7 (9-11), 4:6.

Pierwszy set nie zapowiadał tak dramatycznego spotkania. Kuzniecowa nie mogła się wstrzelić, popełniała błąd za błędem. Nie wygrała ani jednego gema przy swoim serwisie. Radwańska grała spokojnie i skutecznie, tak jak dzień wcześniej z Karoliną Woźniacką. Po 34 minutach wygrała seta.

Drugą partię Kuzniecowa zaczęła od dwóch wygranych gemów, ale potem jakby stanęła. Nie potrafiła zdobyć punktu w 11. kolejnych akcjach. Radwańska przełamała ją na 3:2, ale kolejnego gema przegrała. Zaczęła się wyrównana walka. Rosjanka posyłała zabójcze ataki, Polka skupiła się na defensywie.

Końcówka seta ułożyła się znakomicie. Radwańska przełamała na 6:5 i serwowała. Nie udało się. Kuzniecowa trafiła w dwóch akcjach i na twarzy Polki pojawił się grymas. W tie-breaku Rosjanka odskoczyła na 6-3, ale nie mogła skończyć seta. Potem przy stanie 8-7 Radwańska miała meczbola, ale ostatecznie 11-9 wygrała Kuzniecowa. Udało jej się przy szóstej piłce meczowej.

Decydujący set to była walka ze zmęczeniem. Polka odskoczyła na 2:0, ale Rosjanka od razu wyrównała. Potem odskoczyła na 5:3. W końcówce miała więcej sił, bo był to dopiero jej czwarty mecz w tym miesiącu, a dla Radwańskiej dziewiąty, w tym szósty rozegrany od 21 września.

Pierwszego meczbola Polka obroniła, przy drugim nie była w stanie odpowiedzieć na atak Kuzniecowej. Przegrała z Rosjanką już po raz 12. w karierze w 16. starciu.

Za ćwierćfinał w Wuhan Radwańska otrzyma 54 tysiące dolarów i 190 punktów do rankingu WTA. By być pewną występu w turnieju WTA Finals w Singapurze potrzebuje jeszcze 300, choć może jej wystarczyć zgromadzone 3975. Wszystko zależy od wyników rywalek.

Od soboty Polka grać będzie w Pekinie. Rok temu doszła tam do półfinału.