WTA Wuhan. Agnieszka Radwańska łatwo pokonała Makarową

Agnieszka Radwańska potrzebowała godziny i 13 minut by pokonać 6:4, 6:1 Rosjankę Jekaterinę Makarową (WTA 37). Polka wygrała pierwszy w karierze mecz na turnieju w Wuhan.

Tak relacjonowaliśmy gem po gemie

Turniej w położonym we wschodniej części Chin mieście odbywa się dopiero po raz trzeci. W 2014 Radwańska przegrała tu pierwszy mecz z Francuzką Caroline Garcią a w zeszłym roku z Amerykanką Venus Williams. Teraz w końcu odniosła zwycięstwo.

Mecz z Makarową potoczył się po myśli Polki. Szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:1. Radwańska przy stanie 4:2 zmarnowała trzy piłki na kolejne przełamanie i Makarowa zdołała doprowadzić do stanu 4:4, ale wówczas pogubiła się na korcie.

Leworęczna Rosjanka starała się prowadzić grę, atakowała mocno, biła płaskie piłki, ale też popełniała sporo błędów. Jej gra rozsypała się w końcówce pierwszego seta, wygranego przez Radwańską 6:4. W drugim w dwóch pierwszych gemach Rosjanka nie zdołała zdobyć choćby punktu. Już do końca spotkania nie odnalazła rytmu. Starała się ryzykować, ale pudłowała niemiłosiernie. Radwańska tylko kontrolowała mecz.

Z wcześniejszych sześciu meczów Polka wygrała z Makarową cztery, ale ostatnich spotkań nie wspomina miło. Dwa lata temu w Montrealu wygrała do dwóch długich setach zakończonych tie-breakami. Wcześniej przegrała dwa kolejne mecze, w tym w IV rundzie Wimbledonu 2014.

Radwańska ma duże szanse wyprzedzić w tym tygodniu Garbine Muguruzę. Hiszpanka nie zachwyca ostatnio, a w Wuhan broni 585 punktów za zeszłoroczny finał. Przed turniejem Polka była czwarta, ze stratą 300 punktów do trzeciego miejsca.

W III rundzie Radwańska zmierzy się z Dunką Karoliną Woźniacką (WTA 22) lub Czeszką Kateriną Siniakovą (WTA 56). To właśnie Woźniacka wyeliminowała Polkę w półfinale poprzedniego turnieju w Tokio.