Sport.pl

Agnieszka Radwańska już nie jest druga w rankingu WTA

Angelique Kerber wyprzedziła Agnieszkę Radwańską w rankingu WTA. Polka spadła na trzecie miejsce. Liderką niezmiennie pozostaje Serena Williams, a do pierwszej setki awansowała ponownie Magda Linette.
Radwańska turniej w Madrycie zakończyła na pierwszej rundzie. Polka odpadła po porażce z Cibulkovą i nie obroniła punktów z zeszłego roku, gdzie doszła do trzeciej rundy. Kerber także pierwszej rundy hiszpańskiego turnieju nie przebrnęła, ale w zeszłym roku było podobnie i stąd awans Niemki kosztem Radwańskiej. Polka w tym tygodniu strat nie odrobi, bo tradycyjnie zrezygnowała ze startu w turnieju w Rzymie.

Awans aż o 21 pozycji - na 81. miejsce - zanotowała Magda Linette, która w weekend wygrała tenisowy turniej ITF na ziemnych kortach we francuskiej miejscowości Cagnes-Sur-Mer (pula nagród 100 tys. euro). Było to jej 11 zwycięstwo w imprezie tej rangi.

Tenisistki pięknieją przy samochodach? Są na to dowody [ZDJĘCIA]
Więcej o:
Komentarze (9)
Agnieszka Radwańska już nie jest druga w rankingu WTA
Zaloguj się
 • adas.ss

  Oceniono 1 raz 1

  Widzę, że zawiłości regulaminu rankingów WTA dalej są poza zasięgiem redakcji ;)
  Jeśli Kerber nie dotrze do półfinału może być duże zdziwienie w przyszłym tygodniu ... :D

 • helwiusz

  0

  " Polka w tym tygodniu strat nie odrobi, bo tradycyjnie zrezygnowała ze startu w turnieju w Rzymie."

  Nie wiem o jakiej "tradycji" pisze pan redaktor. Aga startowała w rzymskim turnieju corocznie w latach 2007-2014, dopiero w zeszłym roku wycofała się z powodu kontuzji. Jeden przypadek, zwłaszcza wymuszony, tradycji jeszcze nie czyni.
  No i nie jest prawdą, ze Aga nie odrobi rankingowych strat po rzymskim turnieju. Ona za zeszłoroczną absencję została ukarana 'karnym zerem' do rankingu (w 2015 turniej rzymski należał do jej Commitments), które w poniedziałek zostanie zdjęte. W związku z tym doliczy się jej 185 pkt za Stuttgart i wróci na drugą pozycję, bo Kerberówna przegrała w II rundzie, a rywalki z dalszych pozycji mają za duże straty.

 • Stan Zuk

  0

  No i skompromitował się pan, panie Owczarek. Bo Radwańska chociaż nie grała w Rzymie, odrobiła straty do Kerber, i od poniedziałku znowu będzie numerem 2.

 • janadamf

  0

  No coz, z tradycyjnie odpusczanych turniejow i z nietradycyjnych a coraz czestszych porazek w pierwszej rundzie luz z zawodniczkami z konca pierwszej setki punnktow nie nazbiera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX