Sport.pl

Tenis. Rafael Nadal chce upublicznienia wyników swoich testów antydopingowych

Rafael Nadal od lat jest oskarżany o doping, teraz chce się oczyścić. Zaapelował do prezydenta międzynarodowej federacji tenisowej (ITF) o ujawnienie wyników jego testów i parametrów krwi.
Trwa antydopingowa kontrofensywa Nadala. W poniedziałek pozwał do sądu byłą minister francuskiego rządu Roselyne Bachelot, która zasugerowała na antenie telewizji, że 14-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych miał pozytywny wynik testu antydopingowego.

Tego samego dnia Hiszpan poszedł dalej. "Nie można dłużej w naszym tenisowym świecie oskarżać bez dowodów" - napisał w liście do prezydenta ITF Davida Haggerty'ego. Treść listu ujawniła we wtorek agencja prasowa AP.

"Wiem ile razy jestem badany podczas turniejów i poza zawodami. Proszę o upublicznienie wszystkich informacji: mojego paszportu biologicznego i całej historii moich testów antydopingowych" - napisał Nadal. Ale to nie wszystko. "Od teraz proszę o komunikat za każdym kiedy jestem testowany i o publikację wyniku kiedy tylko będzie znany".

Roselyne Bachelot powiedziała, że siedmiomiesięczna przerwa w karierze Nadala w 2012 roku była prawdopodobnie wynikiem pozytywnego wyniku testu antydopingowego. Hiszpan pozwał ją w paryskim sądzie o zniesławienie.

W liście do Haggerty'ego ubolewa także, że niektóre media i sponsorzy nie ufają w skuteczność tenisowego programu antydopingowego. "Uważają, że władze tuszują doping i nic nie robią. Wiemy, że to nie jest prawda. Myślę, że nadszedł czas, by zintensyfikować działania w komunikowaniu tego na całym świecie".Foty, koty i... alkohol. Co polscy tenisiści wrzucają na Instagrama? [ZDJĘCIA]


Zdjęcie Babolat Buty Tenisowe SFX Zdjęcie Babolat skarpety tenisowe 3pary Zdjęcie Head Buty tenisowe Sprint Team
Babolat Buty Tenisowe SFX Babolat skarpety tenisowe 3... Head Buty tenisowe Sprint Team
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Czy Twoim zdaniem większość tenisistów bierze doping?
Więcej o:
Komentarze (1)
Tenis. Rafael Nadal chce upublicznienia wyników swoich testów antydopingowych
Zaloguj się
  • avida

    Oceniono 1 raz -1

    Przyjrzałbym się raczej Włoszkom: Vinci, Errani, Sciavone, Panetta.
    Przez większą część kariery Vincii i Errani były bardzo dobrymi deblistkami ale raczej przeciętnymi singlistkami. I nagle gdy zbliżały się do 30-stki nastąpił wybuch formy. Wszystkie 4 dostały napęd turbo na korcie i 2 razy większą wydolność. Sciavone wygrała French Open, Vinci ostatnio była w finale US Open z Panettą. Ta ostatnia skończyła zresztą karierę zaraz po wygraniu turnieju :-). Bardzo ciekawe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX