Sport.pl

Puchar Davisa. Wygrana Polaków bez Janowicza będzie sensacj±

Tadeusz K±dziela, Gdańsk
03.03.2016 13:22
A A A
Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz (VINCENT THIAN/AP)

Nie Jerzy Janowicz (ATP 96) i Kamil Majchrzak (ATP 300) a Michał Przysiężny (ATP 318) i Hubert Hurkacz (ATP 602) zagraj± w singlu przeciwko Argentyńczykom w meczu Pucharu Davisa w Ergo Arenie. Wygrana Polaków w tym składzie będzie prawdziw± sensacj±.
Choć Janowicz był w pierwotnie zgłoszonym składzie, to od pocz±tku jego występ stał pod dużym znakiem zapytania. Najlepszy polski tenisista od jesieni zmagał się z kontuzj± kolana. Być może zbyt wcze¶nie wracał na kort, bo uraz nie dawał o sobie zapomnieć. W tym roku Janowicz zagrał tylko jeden mecz w singlu, podczas Australian Open.

To, że nie zagra w Gdańsku stało się niemal pewne, gdy z opóĽnieniem dotarł na zgrupowanie do Trójmiasta i w ¶rodę wci±ż nie trenował. Janowicz kadrze nigdy nie odmawiał i to w dużej mierze dzięki niemu Polacy zagraj± w ten weekend w elitarnej Grupie ¦wiatowej. Tym razem po prostu przegrał ze zdrowiem.

Nieoczekiwanie miejsce Janowicza zaj±ł Przysiężny. To on zdobył decyduj±cy punkt podczas zeszłorocznego barażowego starcia ze Słowacj±, jednak w tym roku nie zagrał ani jednego meczu z powodu urazu pleców. Na konferencji prasowej 23 lutego kapitan reprezentacji Radosławe Szymanik mówił, że zawodnik wci±ż nie ma pozwolenia od lekarzy na normalne treningi i na kort wróci najprawdopodobniej dopiero w maju.

Nieoczekiwanie, kilka dni póĽniej lekarze dali zielone ¶wiatło i Przysiężny od poniedziałku trenował w Ergo Arenie. Trudno powiedzieć w jakiej jest formie po ponad trzech miesi±cach bez gry, podczas których spadł na 318. miejsce w rankingu.

Szymanik mógł dokonać dwóch zmian w składzie i tak zrobił. Jako drugiego singlistę wytypował 19-letniego Hurkacza, a nie rok starszego i wyżej notowanego Majchrzaka. Kapitan reprezentacji już wcze¶niej sygnalizował taki ruch, gdyż Hurkacz dysponuje lepszym serwisem, a na szybkiem nawierzchni w Ergo Arenie to ma być główny atut Polaków.

Jedynie w deblu żadnej zmiany nie będzie, zagraj± Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Będ± faworytami spotkania niezależnie od tego, kto stanie po drugiej stronie siatki. Niewykluczone, że ten drugi zast±pi w niedzielę Hurkacza i zagra także mecz singlowy.

Argentyńczycy od pocz±tku byli zdecydowanymi faworytami spotkania. W pierwszej setce rankingu ATP maj± sze¶ciu zawodników, w singlu wystawili najwyżej notowanych: Leonardo Mayera (ATP 41) i Guido Pellę (ATP 42). Atutem Polaków miał być Janowicz - bez ogrania w tym roku, ale wci±ż nieobliczalny i dysponuj±cy atomowym serwisem. Teraz trudno szukać argumentów na podtrzymanie nadziei. Kibice? Wielu czekało z zakupem biletów na informację o zdrowiu Janowicza. Jego nieobecno¶ć może wpłyn±ć negatywnie na frekwencję. Problemy z aklimatyzacj±? Rywale s± w Polsce od pocz±tku tygodnia, zreszt± na turnieje w Europie jeżdż± regularnie. Atutem Polaków będ± korty, ale o ile Pella to typowy specjalista od gry na m±czce, to Mayer jest graczem znacznie bardziej uniwersalnym i dobrze serwuj±cym.

Polacy nie maj± nic do stracenia, jednak pod nieobecno¶ć Janowicza każdy punkt w singlu będzie niespodziank±, a końcowe wygrana - olbrzymi± sensacj±.

Największe tenisowe piękno¶ci, których nie znasz [ZOBACZ]
PYTANIE Czy Polacy poradz± sobie bez Janowicza?

 Tak
 Nie

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (8)
Zaloguj się
 • wlasta2b

  Oceniono 4 razy 2

  Wygrana z Janowiczem też byłaby sensacj± :)

 • rattenkrieger

  Oceniono 4 razy 2

  Janowicz asem? Co najwyżej bubkiem.

 • kania.u

  0

  Ale żałosne towarzystwo się zebrało, by upu¶cić sobie trochę żółci ! Chociaż wiecie co¶ o tenisie , NIE. O Janowiczu? NIE. Bo po co . Chodzi tylko o hejt.
  A głupota pomaga w trollowaniu, bo taki anonimowy głupek się nie wstydzi.

  Te trolle poniżej widzę pod każdym tematem, głównie pod politycznymi. Można się domy¶leć, co pisz± i jak pisz±.
  Równie prostacko jak tu

 • yureck

  Oceniono 2 razy 0

  asy polskiego tenisa s± dawno a emeryturze, janowiczowi i tak przeszkadzał był, sędzia , przeciwnik po drugiej stronie siatki, zbyt równy kort ( wszak trenował stodole lub na klepisku), chłopcy podaj±cy piłki, zbyt ciasne skarpetki i generalnie brak sponsora

 • kot2ka

  Oceniono 1 raz -1

  Jaki z niego as ??? Prędzej K......s !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX