WTA Finals. Szarapowa wygrywa i pomaga Radwańskiej

Maria Szarapowa (3) pokonała Simonę Halep (1) 6-4, 6-4 po trwającym prawie dwie godziny meczu grupy czerwonej turnieju WTA Finals. Dzięki takiemu wynikowi szanse na awans do półfinału zachowała Agnieszka Radwańska.

Mecz Szarapowej z Halep był bardzo emocjonujący. Obie tenisistki przeplatały błędy ze świetnymi zagraniami, które zachwycały publiczność w Singapurze. W pierwszym secie szły "łeb w łeb"; na przełamanie Szarapowej w drugim gemie już w kolejnym odpowiedziała Halep. Decydujący był ostatni gem, najdłuższy w tej partii. Halep popełniła podwójny błąd serwisowy, potem zaserwowała asa, ale okazało się, że nie trafiła w boisko. Szarapowa miała dwie piłki setowe, ale obie zmarnowała i wygrała dopiero po kolejnym błędzie Rumunki oraz swoim mocnym ataku.

Szarapowa równie dobrze rozpoczęła drugiego seta. Prowadziła 3-0 i 5-1, ale wtedy do gry wróciła Halep. Wygrała trzy kolejne gemy i wydawało się, że ma szanse na wyrównanie - zwłaszcza że przy stanie 4-5 to ona serwowała. Jednak została dość łatwo przełamana przez Rosjankę, która wygrała cały mecz.

Gdyby spotkanie wygrała Halep, to Radwańska nie miałaby już szans na awans do półfinału. Wobec triumfu Rosjanki nadal zachowuje szanse na awans, ale Polka musi pokonać Rumunkę w ostatnim spotkaniu 2-0 i liczyć na zwycięstwo Szarapowej z Pennettą. W przypadku równej liczby zwycięstw decyduje lepszy stosunek setów wygranych, a następnie gemów. Oba mecze w czwartek.

kolejno: mecze, punkty, sety