Sport.pl

Tenis. Nick Kyrgios obraża Wawrinkę Mój kolega spał z twoją dziewczyną

?Zły chłopiec? tenisa Nick Kyrgios znów rozrabia. W Montrealu, gdy przegrał seta ze Stanem Wawrinką, próbował zdenerwować rywala werbalnym atakiem zahaczającym o łóżko i sprawy prywatne.
Choć sportu w tym niewiele, więcej opery mydlanej, to nie było w czwartek w tenisie ważniejszego tematu. Media od Kanady po Australię opisywały kuriozalne zachowanie 20-latka z Canberry (ATP 41), który w trakcie meczu podszedł do siatki i wypalił: - Nie wiem, czy wiesz, ale mój kumpel Kokkinakis dmuchał twoją dziewczynę.

Sytuacje, gdy tenisistom puszczały nerwy, i zamiast rakietą atakowali słowami, już się zdarzały. Andy Murray powiedział np. niedawno do Lukasa Rosola: - Nikt w ATP cię nie lubi, wszyscy cię nienawidzą.

Ale ogólne wrażenie było takie, że Kyrgios, uznawany za wielki talent, przekroczył granice. Twitter i Facebook rozgrzały się do czerwoności jeszcze przed końcem meczu, który Wawrinka przegrał - w trzecim secie skreczował z powodu kontuzji. Australijczyk, zapytany o werbalny atak, odparł, wzruszając ramionami: - On zaczął, bo też mi przygadywał, to był instynkt, po prostu.

Wawrinka, dwukrotny mistrz wielkoszlemowy, na Twitterze potępił zachowanie Kyrgiosa. "Nie powiedziałbym czegoś takiego najgorszemu wrogowi. To wstyd dla całego tenisa, coś takiego nigdy nie powinno się zdarzyć, mam nadzieję, że ATP zareaguje odpowiednio". "Fatalne zachowanie Nicka. Oby miał wokół siebie ludzi, którzy wytłumaczą mu kiedyś, na czym polega dorosłość" - napisał Magnus Norman, trener Wawrinki.

Dziennikarze podkreślali, że fatalne było nie tylko to, co Kyrgios powiedział, ale także to, że wmieszał w to postronne osoby - kolegę z reprezentacji Thanasiego Kokkinakisa oraz Donnę Vekić, 19-letnią tenisistkę z Chorwacji. Vekić z Kokkinakisem grała w 2014 r. w mikście w Australian Open. Według brukowców to wtedy, nim poznała Wawrinkę, była w przelotnym związku z kolegą Kyrgiosa.

"Przynajmniej trzeba było uważać na mikrofony" - to chyba najbardziej przyjazny Kyrgiosowi komentarz, autorstwa... Viktorii Azarenki, tenisistki zaprzyjaźnionej z oboma Australijczykami.

Federacja ATP już ukarała Kyrgiosa karą 10 tys. dolarów grzywny, że zostanie ukarany dodatkowo. To nie pierwszy wybryk Australijczyka, który podczas Wimbledonu rzucał rakietą, kłócił się z sędziami, kibicami, a w meczu z Richardem Gasquetem odpuścił celowo kilka gemów, bo nie chciało mu się walczyć.

Tenisistka Donna Vekić - nowa dziewczyna Wawrinki [ZDJĘCIA]


Więcej o:
Komentarze (48)
Tenis. Nick Kyrgios obraża Wawrinkę Mój kolega spał z twoją dziewczyną
Zaloguj się
 • eurotram

  Oceniono 141 razy 105

  A z Kyrgiosa po prostu wylazł typowy papadupolas,czyli palant jak ta cała nacja...

 • lob1

  Oceniono 52 razy 42

  Ten Kyrgios to nie mężczyzna!

 • antepavelic69

  Oceniono 36 razy 28

  Czuć greckie pochodzenie:)

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 17 razy 15

  Gdyby Wawrinka był mistrzem ciętej riposty to by odpowiedział:
  "Wiem. Mówiła mi, że Ciebie też dmuchał".

 • nick_othem

  Oceniono 18 razy 14

  Federacja ATP już ukarała Kyrgiosa karą 10 tys. dolarów grzywny, że zostanie ukarany dodatkowo.
  Aha.

 • onduma

  Oceniono 21 razy 11

  Dziewczyna p[owinna go wykastrowac. Skad to pzreswiadczenie u pampersow XXI wieku, ze moga bezkarnie wyzywac kobiety ?

 • maniuss1991

  Oceniono 12 razy 8

  co na to Janowicz?

 • wielki_wodz_szalony_hooy

  Oceniono 16 razy 6

  "nim poznała Wawrinkę, była w przelotnym związku z kolegą Kyrgiosa"

  czyli prawdę rzekł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX