2
6
6
1
Magda Linette (WTA 102) pokonała Danielę Hantuchovą (WTA 72) w pierwszej rundzie turnieju w Nottingham na kortach trawiastych. Polka wygrała w trzech setach 6:2, 4:6, 7:6 (7-4). Jej kolejną rywalką będzie Amerykanka Lauren Davis.
Mecz trwał dwie godziny i 16 minut. Polka miała świetną pierwszą partię, w której co prawda przegrała dwa pierwsze gemy, ale potem triumfowała w sześciu kolejnych. W drugim secie odżyła Hantuchova, która wygrała go 6:4, a trzeci to niczym jazda kolejką górską. Polka prowadziła już 5:2 i serwowała na zwycięstwo w meczu, jednak Hantuchova zaatakowała, wygrała trzy kolejne gemy i wyrównała stan meczu. O losach awansu do II rundy decydował tie break, w którym Linette opanowała nerwy, dwa razy przełamała podanie Hantuchovej i wygrała 7-5.

Słowaczka, były numer pięć światowego rankingu, jest w potwornym kryzysie, od marca nie wygrała meczu. Z Linette miała lepsze momenty, ale to Polka zaprezentowała bardziej regularny tenis.

Linette w drugiej rundzie zmierzy się z Amerykanką Davis, która w pierwszej rundzie wyeliminowała rozstawioną z numerem ósmym Chorwatkę Tomljanovic. W ewentualnym ćwierćfinale rywalką może być Agnieszka Radwańska.