Roland Garros. Janowicz w drugiej rundzie

Jerzy Janowicz pokonał Maxime'a Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 6:4 w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W drugiej rundzie zagra ze zwycięzcą pojedynku Lonardo Mayer (numer 22. w rankingu ATP) - Jiri Vesely (41.).

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasHamou (225. w rankingu ATP) sprawił Janowiczowi spore problemy. To 19-letni reprezentant gospodarzy, na tym turnieju grał po raz pierwszy. Dostał się do niego dzięki dzikiej karcie otrzymanej od organizatorów. Pierwszego seta wygrał 7-6 po tie-breaku. Obaj tenisiści przełamywali się w pierwszej partii aż cztery razy, w tym dwa na samym początku spotkania.

W kolejnych setach Polak wygrywał do 3, 4 oraz 4. Nerwowo było zwłaszcza w trakcie trzeciego seta. Janowicz często się wściekał po własnych niepowodzeniach i miał pretensje do rywala oraz sędziów. Hamou pokazał Polakowi wręcz, by się zamknął. Nieprzychylnie do Janowicza nastawiona była przez to również publiczność, która wybuczała go po zakończeniu spotkania.

Ostatecznie to Polak okazał się lepszy w trwającym 2 godziny 58 minut meczu.