WTA Miami. Williams i Suarez-Navarro w finale

W finale turnieju WTA w Miami zmierzą się Serena Williams i Carla Suarez-Navarro. Liderka światowego rankingu tenisistek pokonała w półfinale 6:2, 4:6, 7:5 Rumunkę Simonę Halep, a Hiszpanka wygrała 6:3, 6:3 z Niemką Andreą Petković.
Po pierwszym secie łatwo wygranym przez Williams mało kto spodziewał się w półfinale zaciętego, trwającego ponad dwie godziny meczu. Halep (WTA 3) w drugim secie świetnie zaczęła sobie radzić z serwisem Amerykanki i w końcu przełamała ją, wychodząc na prowadzenie 5:4 i zaraz potem wyrównując stan meczu.

W decydującej partii Williams prowadziła już 3:0, ale 23-letnia Rumunka odrobiła straty i dopiero od stanu 5:5 przegrała dwa decydujące gemy.

Wcześniej do finału awansowała Suarez-Navarro (WTA 12) po łatwej wygranej z Petković (WTA 10). Hiszpanka przez cały mecz nie dała rywalce ani jednej szansy na przełamanie swojego serwisu. Przypomnijmy, że to właśnie Suarez-Navarro w 1/8 finału wyeliminowała Agnieszkę Radwańską.

Teraz Hiszpanka po raz pierwszy w karierze zagra w finale tak dużego turnieju, a w poniedziałek zadebiutuje w pierwszej dziesiątce najlepszych tenisistek świata. Ostatnią jej rodaczką notowaną tak wysoko była w 2001 roku słynna Arantxa Sanchez-Vicario.

50 twarzy Grenia. Żyro nie trafił w bramkę na lotnisku? [NAJLEPSZE KOMENTARZE CZYTELNIKÓW]