WTA Ningbo. Kania i Linette zagrają o finał

Paula Kania i Magda Linette zmierzą się w sobotę o 6 rano w półfinale turnieju WTA 125K Series w Ningbo. Polki w ćwierćfinałowych meczach potrafiły wygrać przegrane już niemal spotkania.

W piątkowych ćwierćfinałach Polki pokonały reprezentantki gospodarzy. Kania (WTA 157) pokonała Yan Wang (WTA 502), a Linette (WTA 143) wyeliminowała rozstawioną z dwójką Saisai Zheng (WTA 94).

Oba spotkania były dramatyczne i przerywane przez deszcz. Linette przegrywała już 1:6, 0:4, ale zdołała wygrać drugiego seta 7:5, a decydującego 6:3. Kania po wygraniu pierwszego seta 7:6 w drugim przegrała 4:6, a w ostatnim od stanu 2:5 wyciągnęła na 7:5.

Za awans do półfinału obie Polki dostaną po 6 tys. dol. i 57 punktów do rankingu WTA. Ta z nich, która wejdzie do finału, otrzyma 11 tys. dol. i 95 punktów, a triumfatorka turnieju 20 tys. dol. i 160 punktów. Obu zawodniczkom punkty są szczególnie potrzebne, gdyż w zeszłym sezonie zaliczyły dobre wyniki w końcówce i jeśli nie powtórzą ich teraz, to mogą znacznie spaść w rankingu.

Turnieje WTA 125K Series odbywają się od 2012 r., głównie w Azji. Jak pisze WTA na swojej oficjalnej stronie, to szansa dla miast, które nie mają jeszcze wystarczających środków, by gościć turniej WTA Premier lub WTA International. To też szansa dla zawodniczek na zdobycie dodatkowych punktów w końcówce roku. W 2014 r. turnieje z tej serii goszczą Nanchang, Suzhou, Ningbo, Tajpej i francuskie Limoges.