WTA Finals. Serena Williams rozbiła Simonę Halep!

Amerykanka zrewanżowała się Rumunce za porażkę w fazie grupowej i wygrała turniej WTA Finals, nie dając rywalce najmniejszych szans 6-3, 6-0.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Początek meczu nie wskazywał na to, że Williams wygra go tak łatwo. Halep przełamała Amerykankę, już w trzecim gemie wyszła na prowadzenie. Nie potrafiła jednak utrzymać przewagi i od razu przegrała swoje podanie. Od tego momentu na korcie dominowała już tylko liderka rankingu WTA. Williams zwyciężyła w kolejnym gemie i do końca seta panowała nad tym, co się dzieje na boisku. W efekcie to ona mogła cieszyć się z wygranej w pierwszym secie 6-3.

Druga partia była kompletnie pozbawiona emocji. Serena narzuciła swój styl gry i raz po raz mocnym serwisem rozbijała bezradną Simonę Halep. Rumunka nie była w stanie zatrzymać naładowanej pozytywną energią rywalki i w zasadzie bez walki oddała decydującego seta, przegrywając go 0:6. - Nie mogę być niezadowolona z tego turnieju. Zagrałam w nim bardzo dobrze, ale Serena jest najlepsza na świecie i zasłużyła na wygraną - powiedziała po meczu Simona Halep.

To piąty triumf w karierze Amerykanki w nieoficjalnych mistrzostwach świata tenisistek.