WTA Finals. Szarapowa pokonała Radwańską, ale Polka awansowała

Zażarta walka w pierwszym secie, nieoczekiwany powrót w drugim i równie nieoczekiwany przegrany decydujący - tak w skrócie można podsumować mecz Agnieszki Radwańskiej (WTA 6) z Marią Szarapową (WTA 2) w kończącym sezon turnieju WTA Finals. Polka przegrała z Rosjanką 5:7, 7;6, 2:6, ale po wygranej Karoliny Woźniackiej z Petrą Kvitovą awansowała do półfinału.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Radwańska z Szarapową wyszły na kort mocno poddenerwowane stawką meczu. Zaczęły od czterech kolejnych przełamań, a potem kontynuowały walkę gem za gem aż do stanu 5:5. Wówczas, podobnie jak w meczu z Woźniacką Radwańska dała się przełamać i wkrótce potem po godzinie gry z wygranego seta cieszyła się Szarapowa.

W drugiej partii Rosjanka długo panowała na korcie. Z łatwością wygrywała kolejne gemy, aż do stanu 5:1. Wówczas chyba zbyt rozluźniona Szarapowa zaczęła popełniać błędy i zupełnie wybiła się z rytmu. Świetnie wykorzystała to Polka, która walcząc do końca, doprowadziła do tie-breaka, którego wygrała 7-4.

Po przegranym secie Szarapowa straciła szansę na awans. Zeszła z kortu na przerwę toaletową, a po powrocie zagrała na luzie, przełamała Polkę i prowadząc 4:2, już nie dała sobie wydrzeć wygranej.

Radwańska gra dalej

By awansować, Radwańska musiała liczyć teraz na wygraną Woźniackiej z Kvitovą. Dunka jest w bardzo dobrej formie i pokonała Czeszkę 6:2, 6:4 w dwóch szybkich setach.

W sobotnich półfinałach Polka zmierzy się ze zwyciężczynią grupy "Czerwonej", a Dunka z zawodniczką z drugiego miejsca. W grze pozostają Simona Halep, Sererna Williasm i Ana Ivanović. Kolejność poznamy po piątkowym meczu Halep z Ivanović .

Kto rywalką Radwańskiej?

W grupie "Czerwonej" aż trzy zawodniczki mają szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Jeśli Halep wygra z Ivanović, to Rumunka wygra grupę i zagra z Radwańską, a druga Williams zagra z Woźniacką. Ten sam scenariusz da wygrana Ivanović 2:1. Jeśli natomiast Serbka wygra 2:0 to trzy tenisistki będą miały po dwie wygrane i stosunek setów 4:2. Wówczas o tym kto wyjdzie z grupy zadecyduje stosunek gemów.