ATP w Montpellier. Kubot odpadł po porażce z Monfilsem

Łukasz Kubot przegrał w trzech setach z Gaelem Monfilsem w pierwszej rundzie turnieju w Montpellier 4:6, 6:4, 3:6. Mecz trwał niespełna dwie godziny.

Kubot, zwycięzca Australian Open w deblu, zagrał długi, wyrównany mecz z 30. w rankingu ATP Monfilsem. Francuz miewał problemy z silną zagrywką oraz grą przy siatce Polaka, ale to jemu w pierwszym secie udało się przełamać serwis rywala i wygrać partię 6:4. Drugi set, w takim samym stosunku gemów, wygrał Kubot. Dużo lepiej serwował, set zaczął od przełamania podania rywala i przewagę utrzymał do samego końca.

Meczu Kubot nie był w stanie wygrać. W trzecim secie zaczął popełniać mnóstwo błędów, przestała funkcjonować jego zagrywka (aż cztery błędy serwisowe), dał się zepchnąć do defensywy. O porażce Kubota zadecydował kiepski ósmy gem trzeciego seta, w którym Polak dał łatwo przełamać swoją zagrywkę. W decydującym dziewiątym gemie górą był Francuz. Mecz zakończył asem serwisowym.

W turnieju w Montpellier gra jeszcze dwóch Polaków. W pierwszej rundzie rywalem Michała Przysiężnego (57.) będzie Edouard Roger-Vasselin (38.), a rozstawiony z numerem trzecim Jerzy Janowicz w drugiej rundzie zagra z Adrianem Mannarino.

Startuje nowy sezon Wygraj Ligę ! Kupisz Brożka czy Paixao? ?