ATP w Dausze. Porażki Murraya i Kubota

Zwycięzca Wimbledonu pożegnał się z katarskim turniejem już po drugim meczu. Florian Mayer wygrał 3:6, 6:4, 6:2. Swój mecz przegrał także Łukasz Kubot.

Po łatwym zwycięstwie w pierwszej rundzie (6:0, 6:0 z Mousem Zayedem) wracający po kontuzji Szkot musiał uznać wyższość Mayera, choć po godzinie gry prowadził 6:3, 3:0. - To niesamowite, wydawało się, że mecz dla mnie się skończył, nie mam pojęcia, jak udało mi się wrócić do gry - mówił po spotkaniu szczęśliwy niemiecki tenisista.

- Grałem fantastyczny tenis, w trzecim secie być może Andy nie był w pełni sił, ale ja także grałem świetnie - dodał 40. w światowym rankingu Mayer, który w pierwszej rundzie w trzech setach ograł Michała Przysiężnego.

Murray w Katarze miał szlifować formę przed wielkoszlemowym Australian Open. Turniej startuje 13 stycznia.

Łukasz Kubot w drugiej rundzie mierzył się z Ernestsem Gulbisem z Łotwy. Polak przegrał po trzech setach 2:6, 6:4, 3:6.

Swoje spotkanie wygrał Rafael Nadal, który w trzech setach pokonał Tobiasa Kamke 6-3 6-7 (3-7) 6-3.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone