ATP Montreal. Nadal zadowolony z siebie przed meczem z Janowiczem

- Nie zagrałem perfekcyjnego meczu, ale grałem dobrze - powiedział Rafael Nadal po pokonaniu 6:2, 6:0 Kanadyjczyka Jessego Levine'a w drugiej rundzie turnieju ATP w Montrealu. W trzeciej Hiszpan zmierzy się z Jerzym Janowiczem. Relacja na żywo w Sport.pl od 18.

Hiszpan to obecnie czwarty zawodnik rankingu ATP. W Montrealu rozstawiony jest z czwórką, a Janowicz (ATP 18) z piętnastką. Będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistów.

W środę Janowicz rozegrał w Montrealu swoje drugie spotkanie. Polak pokonał 7:6 (7-4), 3:6, 6:4 Kanadyjczyka Franka Dancevicia (ATP 169). W pierwszej rundzie pokonał 3:6, 6:3, 7:5 Juliena Benneteau z Francji (ATP 34).

Nadal w pierwszej rundzie miał pierwszy los i w środę zagrał swoje pierwsze spotkanie. Nie dał najmniejszych szans innemu graczowi gospodarzy, Jessemu Levine'owi, pokonując go 6:2, 6:0. Mecz trwał tylko godzinę i 12 minut.

Nadal po spotkaniu był zadowolony, gdyż był to jego pierwszy mecz od nieoczekiwanej porażki ze Steve'em Darcisem w pierwszej rundzie Wimbledonu. Po sześciu tygodniach przerwy Hiszpan sprawił dobre wrażenie. - Nie zagrałem perfekcyjnego spotkania, ale grałem dobrze. Warunki były dziś bardzo trudne, trzeba było sobie radzić z wiatrem - mówił po meczu Nadal. Przyznał też, że jest już w pełni sił. - Jest w porządku. Kolano nie dokucza mi za bardzo. Przez ostatnie dni mogłem trenować bez ograniczeń, to jest najważniejsze - dodał.

Po zakończeniu swojego meczu Nadal nie wiedział jeszcze, z kim zmierzy się w kolejnej rundzie, więc nie wypowiedział się na temat meczu z Polakiem.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone