WTA w Toronto. Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie

Od zwycięstwa nad Yaniną Wickmayer (WTA 59) rozpoczęła Agnieszka Radwańska swój udział w turnieju z cyklu WTA Tour w Toronto. Polka pokonała Belgijkę 6:3, 6:2.

Mecz trwał tylko godzinę i 18 minut. Radwańska zaczęła mecz od prowadzenia 40:15 w pierwszym gemie przy podaniu Wickmayer, ale rywalka po zaciętej walce utrzymała serwis. Jak się później okazało, miała problemy z wygrywaniem gemów przy własnej zagrywce. W pierwszym secie oddała Radwańskiej aż trzy gemy serwisowe, sama wyrwała tylko jednego i uległa Polce w pierwszej partii 2:6.

Drugi set był dłuższy, bardziej wyrównany, ale nadal to Radwańska była dominującą siłą. Polka dwukrotnie przełamała serwis rywalki - w trzecim gemie i w dziewiątym, kiedy wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Polka awansowała do trzeciej rundy turnieju w Toronto, gdzie zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Mona Barthel (Niemcy, WTA 33) - Sloane Stephens (USA, WTA 15).

W turnieju startowała też młodsza z krakowskich sióstr - Urszula (nr 36. na świecie), lecz w inauguracyjnym pojedynku musiała uznać wyższość niżej notowanej Włoszki Flavii Pennetty (94.) 3:6, 6:3, 2:6.

Alicja Rosolska odpadła w pierwszej rundzie kwalifikacji. W turnieju głównym występuje zaś w deblu. W parze z Gruzinką Oksaną Kałasznikową awansowała do 1/8 finału. Na tym etapie ich przeciwniczkami będą Chinka Jie Zheng i Sania Mirza z Indii.