Sport.pl

Krajicek o Janowiczu: Może wygrać Wimbledon

Na pewno może wygrać Wimbledon, bo ma do tego odpowiednie narzędzia. Żeby być numerem jeden, trzeba dobrze grać przez cały rok. Do tego droga jeszcze daleka - mówi o polskim tenisiście zwycięzca Wimbledonu z 1996 roku w wywiadzie dla Magazynu Sport.pl Ekstra
Co się panu podoba w tenisie Janowicza, a co nie?

- Jego serwis jest potężną bronią. Nie tylko pierwszy, ale też drugi potrafi być bardzo nieprzyjemny. Ma świetne uderzenia z głębi kortu, umie prowadzić grę, uderza mocno z obu stron. Czasem pudłuje, ale nie szkodzi, taki ma ryzykowny styl. Świetnie się rusza, jak na tak wysokiego gracza. Nie podobają mi się jego woleje. Wciąż tutaj jest słabo. Woleje są ważne na trawie, bo częściej niż na innych nawierzchniach trzeba biegać do siatki. Mając lepsze woleje, trochę bardziej "miękką" rękę, Janowicz stałby się jeszcze bardziej nieprzewidywalny. Nie wiedzieliby, czy mogą zagrać krótszy return czy dłuższy. Musieliby jeszcze bardziej zgadywać.

Oglądał pan półfinał z Andym Murrayem. Co Janowicz mógł zrobić lepiej?

- Brakuje mu doświadczenia. Prowadził 4:1 w trzecim secie i zamiast skoncentrować się na utrzymaniu prowadzenia, zaczął dyskusję z sędzią o zsunięciu dachu i włączeniu światła. Mentalnie Janowicz nie był całkiem na korcie. Żeby wygrać taki mecz, trzeba skupić się w 100 proc. na walce.

Holender mówi też o tenisie Radwańskiej i o zachowaniu Janowicza na korcie. Czy mu się podobają gesty półfinalisty Wimbledonu, czytaj w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej" oraz w MagazynieSport.pl Ekstra

W numerze m.in.: Rafał Stec o najpotężniejszym agencie piłkarskim w Europie. Aleksandra Sobczak: Czy seks pomaga sportowcom?

Więcej o:
Komentarze (10)
Krajicek o Janowiczu: Może wygrać Wimbledon
Zaloguj się
 • berghat

  Oceniono 2 razy 2

  "I po Wimbledonie…"

  Zielony Wimbledon z truskawkami, szampanem i światowym tenisem odszedł do historii. Ale tym razem duża część tej historii napisali nasi rodacy, co zaskoczyło cały świat tenisowy i ich samych. Ale po kolei.

  Po nieoczekiwanych przegranych Federera i Nadala, w finale zagrali Novak Djokovic i Andy Murray. Mecz wygrał gładko Andy i Brytyjczycy mogli świętować zwycięstwo swojego tenisisty po raz pierwszy od 77 lat. Dla mnie to dodatkowa, niespodziewana radość, bo wytypowałem go na zwycięzce jeszcze przed turniejem, co rzadko mi się udaje. Za sukcesami Murray’a w ostatnich latach widać potężna sylwetkę i kamienną twarz Ivana Lendla, bez którego tych sukcesów by nie było.

  Mistrzynią Wimbledonu została kompletnie niespodziewanie Marion Bartoli, ku uciesze....

  czytaj o Wimbledonie i polskim tenisie na: odyseja1948.wordpress.com/

 • kordian1849

  Oceniono 25 razy -3

  Janowicz kontrowersyjny - tak.
  Janowicz chamski - nie- potrzebuje kilka wskazówek od kogoś z doświadczeniem. Janowicza przekomarzania z sędzią (ponad godznę trwały)były nie na miejscu, źle je skomentowano.

 • edd.y

  Oceniono 24 razy -6

  News z dupy wygrzebany. Pismacy sportowi GW to kretyni lamani przez idiotow.

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 15 razy -7

  Napiszcie artykuł o tym co ją myślę o Janowicz !!!

  Ktoś na pewno klknie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX