Sport.pl

ATP Halle. Federer zagrał debla i przegrał w I rundzie

Roger Federer i Tommy Haas przegrali w pierwszej rundzie debla w niemieckim Halle z Juergenem Melzerem i Philippem Petzschnerem 6:7 (3-7), 4:6. To pierwszy występ Federera w deblu na turnieju ATP od marca 2011 roku.
31-letni Federer i 35-letni Haas znają się od dawna i przyjaźnią poza kortem. W 2012 roku spotkali się w Halle w finale, gdzie nieoczekiwanie wygrał Niemiec. Organizatorom udało się nakłonić Szwajcara do startu w deblu. - To świetna wiadomość dla naszych fanów i spektakularne wzbogacenie naszego turnieju - cieszył się dyrektor imprezy Ralf Weber.

Wbrew życzeniom organizatorów grający ze sobą pierwszy raz w karierze tenisiści odpadli już w pierwszej rundzie. Przegrali z utytułowanymi Melzerem i Petzschnerem, mającymi na koncie pięć wygranych turniejów deblowych, w tym Wimbledon w 2010 i US Open w 2011 roku.

Federer debla grywa okazjonalnie, głównie w meczach reprezentacji podczas rozgrywek o Puchar Davisa oraz na igrzyskach olimpijskich. W Pekinie w parze ze Stanislasem Wawrinką wywalczyli złoto, w Londynie odpadli w 1/8 finału.

W turniejach ATP Federer na debla decyduje się niezwykle rzadko. Ostatni raz w marcu 2011 roku, kiedy w parze z Wawrinką przegrali dopiero w finale z Ukraińcem Aleksandrem Dołgopołowem i Belgiem Xavierem Malisse'em.

Kubot i Janowicz w singlu

We wtorek start w turnieju singlowym rozpoczną Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz. O 12 Kubot (ATP 119) zagra z Tobiasem Kamke (Niemcy, ATP 68), a po godzinie 14 Janowicz (ATP 22) zmierzy się z Petzschnerem (ATP 98).

Najlepszy obecnie polski tenisista, rozstawiony w turnieju z numerem siódmym, może w ćwierćfinale zmierzyć się z Federerem. Stanie się tak, jeżeli wygra we wtorek i następnie w II rundzie pokona urodzonego w Moskwie Niemca Mischę Zvereva (ATP 156).

Wynik I rundy debla

Juergen Melzer, Philipp Petzschner (Austria / Niemcy) - Roger Federer, Tommy Haas (Szwajcaria / Niemcy) 6:7 (3-7), 4:6

Więcej o: