ATP Rzym. Federer: Naprawdę mogę być zadowolony, że wygrałem bez straty seta

Jerzy Janowicz w piątkowy wieczór przegrał w ćwierćfinale rzymskiego turnieju z Rogerem Federerem, jednym z najlepszych tenisistów świata (4:6, 6:7). - Wiedziałem, że to nie będzie kolejne zwycięstwo w stylu 6:1, 6:2, jak to było w pierwszych dwóch meczach. Ci, którzy tak myśleli, naprawdę nic nie wiedzą o tenisie. Naprawdę mogę być bardzo zadowolony, że wygrałem bez straty seta - skomentował po meczu Szwajcar.
2
- To był trudny mecz. Janowicz pokazał kawał dobrego tenisa. Moim zdaniem to utalentowany gracz, co udowodnił już wcześniej, przed tym meczem. W tym spotkaniu nie miał nic do stracenia. To, w jak przemyślany sposób grał, jest imponujące - pochwalił polskiego tenisistę Roger Federer.

- Miał szanse na przełamanie w pierwszym secie. W drugim zrobił wszystko, żeby przełamać i prawie mu się udało. Powinien był wygrać set. Naprawdę mogę być zadowolony, że wygrałem bez straty seta - stwierdził szwajcarski tenisista.

Federer pewnie zmierza po 22. zwycięstwo w serii ATP World Tour Masters 1000. W półfinale jego przeciwnikiem będzie Francuz Benoit Paire.

Janowicz, odkąd przebojem wdarł się do pierwszej trzydziestki rankingu, zagrał w pierwszym ćwierćfinale touru od pamiętnego turnieju w Paryżu, kiedy to w finale uległ Ferrerowi.

Zawiodły nerwy

Janowicz w całym meczu wygrał 29 piłek (przy 26 Federera). Polak popełnił jednak aż 26 niewymuszonych błędów, Szwajcar miał ich o połowę mniej. W kluczowych momentach Polaka zawiodły nerwy.

Janowicz znany z porywczej natury w meczu z Federerem nie wybuchał i emocjom ponieść się nie dał. Szwajcarski tenisista to idol młodzieńczych lat łodzianina.

Janowicz pokazał dobry tenis, ale Federer lepszy od Polaka »