ATP w Madrycie. Janowicz w drugiej rundzie

Jerzy Janowicz wygrał w meczu pierwszej rundy z wyżej rozstawionym Samem Querreyem 6:3, 6:4, tym samym zapewniając sobie awans do drugiej rundy turnieju ATP Masters 1000 (z pulą nagród 4 303 867 euro). W drugiej rundzie zmierzy się szóstym tenisistą świata - Czechem Tomasem Berdychem.

Trwający 68 minut mecz był pierwszym spotkaniem obu tenisistów. Polak będący 24. w rankingu ATP World Tour pokonał notowanego o 5 pozycji wyżej Amerykanina. Do wygranej Janowiczowi wystarczyło dwukrotnie przełamać serwis swojego rywala w trakcie spotkania - w drugim gemie pierwszego seta, oraz w piątym w drugiej partii. Spotkanie nie było zbytnio emocjonujące. Brakowało jakichkolwiek dłuższych wymian, kolejne gemy zazwyczaj kończyły się do zera na korzyść serwującego.

Więcej dziać się zaczęło w końcówce - Janowicz nie wykorzystał pierwszej piłki meczowej przy serwisie Querreya i w kolejnym gemie dwukrotnie było blisko przełamania. Polakowi udało się jednak wyjść z opresji i zakończyć to spotkanie na swoją korzyść.