Puchar Davisa. Janowicz pokonał Andersena. Polska prowadzi

W pierwszym spotkaniu rozgrywanego w Zielonej Górze tenisowego meczu Pucharu Davisa Polska - RPA Jerzy Janowicz pokonał Jeana Andersena 6:4, 6:3, 6:3.

Walczący od kilku dni z przeziębieniem Janowicz ani razu w meczu nie dał przełamać swojej zagrywki. 758. w światowym rankingu debiutant Jean Andersen sprawił Polakowi trochę problemów, ale nie na tyle, by wygrać z nim choć seta.

W pierwszym secie Janowiczowi wystarczyło jedno przełamanie serwisu reprezentanta RPA, w drugiej partii uczynił to dwukrotnie, a trzeci, decydujący set zakończył efektownym asem. Cały mecz wygrał dość pewnie 6:4, 6:3, 6:3.

Janowicz zdobył pierwszy punkt dla Polski w meczu z RPA. W Pucharze Davisa Polacy są niepokonani od początku 2012 r. Ograli pewnie Madagaskar, Estonię, Białoruś i Słowenię. Jeśli wygrają w ten weekend także z RPA, we wrześniu powalczą w barażu o Grupę Światową.