Sport.pl

Turniej WTA w Miami. Radwańska przegrała z Williams

PAP, tok
29.03.2013 05:56
A A A
Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska przegrała w czwartek z liderk± rankingu tenisistek Amerykank± Seren± Williams 0:6, 3:6 w drugim półfinale turnieju WTA Tour na twardych kortach w Miami (z pul± nagród 5,185 mln dolarów). Mecz trwał 66 minut.

29.03.2013, godzina 02:00

S.Williams

 • na żywo
Williams jest jedn± z najlepszych tenisistek w historii, a jej silna atletyczna gra sprawia problemy wszystkim rywalkom, nawet wysoko sklasyfikowanym w rankingu. Wła¶ciwie wyniki jej meczów zależ± głównie od jej dyspozycji i koncentracji. W czwartek widać było jej ogromn± determinację i zaangażowanie. WyraĽnie nie chciała nawet na moment oddać inicjatywy przeciwniczce.

Było to jej pi±te zwycięstwo w pi±tym spotkaniu z Radwańsk±, której dotychczas oddała tylko jednego seta. Było to w lipcu ubiegłego roku w finale wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Na londyńskiej trawie szybko objęła prowadzenie 5:0, ale póĽniej - zmagaj±ca się z przeziębieniem i zapaleniem krtani Polka - stawiła jej poważny opór. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 6:1, 5:7, 6:2, jednak do samego końca było bardzo nerwowo.

W czwartek Williams zdobyła pierwsze siedem gemów w meczu, kończ±c pierwszego seta po 26 minutach. W tym czasie Radwańska nie miała ani jednej szansy na przełamanie jej serwisu, a z wielkim trudem przychodziło jej również rozstrzyganie na swoj± korzy¶ć wymian przy własnym podaniu.

Amerykanka w tej partii odnotowała 19 wygrywaj±cych uderzeń, przy dwóch bezpo¶rednio zdobytych punktach przez rywalkę. Wykorzystała trzy z siedmiu "break pointów", a popełniła siedem niewymuszonych błędów, przy czterech na koncie przeciwniczki.

W przerwie między setami na korcie pojawił się trener Tomasz Wiktorowski, który przekonywał 24-letni± krakowiankę, żeby cały czas grała swój tenis i szukała szans na powstrzymanie rozpędzonej liderki rankingu.

"Musisz cały czas walczyć i nie przejmować się niekorzystnym wynikiem. Ona nie może cały czas grać na takim poziomie, musi przyj¶ć słabszy moment i jakie¶ błędy z jej strony" - powiedział.

"Przecież ona zepsuła tylko jeden forhend!" - odpowiedziała Polka wyraĽnie zdegustowana niekorzystnym rozwojem wydarzeń.

Mimo to dalej konsekwentnie starała się podejmować walkę o każdy punkt. Wreszcie przerwała zwycięsk± serię Amerykanki w ósmym gemie, gdy po raz pierwszy w meczu zdołała utrzymać swój serwis na 1:1. Ponownie jej się to udało w czwartym, na 2:2.

Kluczowe dla losów drugiego seta okazało się jednak - czwarte już tego wieczoru - przełamanie jej podania w szóstym gemie. Dzięki niemu Williams chwilę póĽniej wyszła na 5:2 i nie wypu¶ciła już z r±k zwycięstwa.

Przy stanie 5:3 i 30-0 popełniła pierwszy i - jak się okazało - jedyny podwójny bł±d serwisowy, ale zakończyła spotkanie przy pierwszym meczbolu. Ostatni punkt zawdzięczała zepsutemu uderzeniu przez Polkę, która trafiła w siatkę.

Radwańska nie obroniła tytułu wywalczonego przed rokiem na kortach w Key Biscane (przedmie¶cia Miami). Mimo to pozostanie na czwartej pozycji w rankingu WTA Tour, zachowała bowiem 450 z 1000 punktów. Występ w półfinale dał jej premię w wysoko¶ci 177 tysięcy dolarów.

31-letnia Williams po raz ósmy dotarła do finału tej imprezy, gdzie triumfowała dotychczas pięciokrotnie (2002-04 i 2007-08). W swoich dotychczasowych startach w Miami wygrała już 60. mecz, a poniosła tylko siedem porażek. Poprawiła w ten sposób osi±gniecie Niemki Steffi Graf, która w chwili zakończenia kariery mogła się poszczycić bilansem 59-6 (także sięgała po trofeum pięć razy w latach 1987-88 i 1994-96).

W sobotę Amerykanka zagra o szósty tytuł w Miami z wiceliderk± rankingu Mari± Szarapow±. Rosjanka po raz pi±ty osi±gnęła tu finał - podobnie jak w latach 2005-06 i 2011-12 - pokonuj±c Serbkę Jelenę Jankovic (nr 22.) 6:2, 6:1.

Szarapowej nie udało się jeszcze zwyciężyć w tej imprezie, a przed rokiem poniosła porażkę w tej fazie z Radwańsk±.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
 • kibice z Brazylii Jerzy Janowicz grzmi: Bzdury w mediach po Miami
Komentarze (207)
Zaloguj się
 • mao111

  Oceniono 190 razy 100

  Polacy co jedyny w swoim rodzaju naród. Przeprowadzono badania na Europejczykach i wyszło, że Polacy nienawidz± swoich rodaków w dużo większym procencie niż każdy inny naród. To nas wyróżnia. To jedno. A drugie. Dlaczego internetowi idioci w ogóle roszcz± sobie prawo do potępiania sportowców? którzy tysi±ce godzin rocznie trenuj± w pocie czoła? Pouczaj± Kowalczyk jak ma biegać kiedy przegrywa, a Radwańsk± jak ma grać... A kiedy ci wygrywaj± liż± im tyłki...

 • m.arco

  Oceniono 101 razy 87

  Ekstragalaktyczny tenis Sereny!
  Ogl±dałem ten mecz. Agnieszka grała nieomalże bezbłędnie. Nie od dzisiaj jednak wiadomo,że Serena jest nie tylko genialna technicznie, wiele punktów zdobywała asem serwisowym praktycznie nie do obrony przez żadn± zawodniczkę ¶wiatowego rankingu, ale jej potężne uderzenia wręcz wypychałby Agnieszkę z kortu. co sprawiało,że Serena następne uderzenia wykonywała bezkarnie. Wprawdzie w drugim secie Agnieszka próbowała przegonić po korcie Amerykankę ale nie na wiele to się zdało.Serena grała jak najlepsza zawodniczka ¶wiata. Zanosi się na dwusetowy finał, w takiej formie Williams Szarapowa nie ma szans. Nikt by wczoraj z ni± nie wygrał nawet siłowa graj±ca Azarenka a co dopiero technicznie graj±ca Radwańska bez zabójczego siłowo uderzenia..

 • kobieceoko

  Oceniono 30 razy 26

  Serena Williams w najwyższej formie nie jest do pokonania dla żadnej tenisistki ¶wiata. Kiedy podchodzi pod ideał (swój zreszt±) po jej rywalkach nie ma co zbierać z kortu. To jaki¶ cyborg!;-) pilkanaszpilkach.blog.pl/

 • maria20

  Oceniono 30 razy 24

  To ile Srena wygrywa i z kim tylko zależy od niej samej!!!! Agnieszka ma serw słabszy i nie ma szans odbijać piłek Sereny przy prędko¶ci ok. 200km/h. Sk±d u was tyle zło¶liwo¶ci? Janowicza chama bronicie a to zwykły burak!!! Agnieszka a nawet Azarenka nie ma co szukać z Seren± ale to nie powód do obrażania!!!! Chamy z was i to jako¶ zawsze dotyczy dziewczyn bo tak samo było z Justynk± ale jak przegrywa Polska w piłkę, Janowicz to jest nic się nie stało Polacy!!!!

 • m.arco

  Oceniono 20 razy 18

  Ciekawy jestem czy w finale Szarapowa wytrzyma godzinę, my¶lę,że nie będzie jej łatwo.

 • wyb0r

  Oceniono 32 razy 16

  Aggie is the b e s t!
  w1ktorchmia.blox.pl/2013/03/Miami.html
  Niestety Agnieszka Radwańska przegrała z Amerykank± Seren± Williams 0:6, 3:6. Mecz był jednostronny i trwał 66 minuty. Amerykanka pokazała wielk± grę, zwłaszcza w 1 secie. Silna, szybka, precyzyjna, spokojna, pewna siebie, w pełni skoncentrowana, bezbłędna (w 1 secie 7 niewymuszonych do 19 kończ±cych), i najważniejsze wyci±gaj±ca asy na każde życzenie, jak pokerzysta wyci±ga asy z rękawa - była nie do pokonania. Tylko jej kopia mogłaby j± pokonać. Miała rację Monika Seles gdy mówiła, że nie chciałaby grać w czasach sióstr Williams. Zaangażowanie i koncentracja Sereny dowodz± jak bardzo ceni Agnieszkę Radwańsk±.

 • fanteni2

  Oceniono 15 razy 13

  Serena rozbije kazda, jesli tylko zechce. Aga zagrala dobry turniej, bez fochow, grajac glebiej, czasami agresywniej i dobrze sie ruszajac. Jednak bez lepszego serwu moze tylko liczyc na naprawde slaby dzien pierwszej trojki, aby je pokonac. Musi sie zmusic do silowni i dodakowych 100 treningowych serwow prznajmniej co drugi dzien. Wtedy rywalki nie bede mialy tego komforu, aby ja natychmiast spychac do defensywy. Aga bedzie miala dobry rok. Ale zapraszam na silownie.

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 17 razy 13

  Wszystkim tym bełkocz±cym "znawcom" tenisa pyski zamyka statystyka.
  Na 20 ostatnich pojedynków z tenisistkami z pierwszej 10-ki renkingu Serena wygrała 19 !!!
  No comments !!!
  A je¶li chodzi o dzisiejszy pojedynek, to Serena grała jak automat, 30% facetów nie miałoby z ni± szans.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX