ATP Indian Wells. Janowicz i Huey w finale debla. Największy sukces deblowy w karierze

Jerzy Janowicz i jego deblowy partner Treat Huey po zaciętym meczu awansowali do finału turnieju ATP Indian Wells. W półfinale pokonali Austriaka Alexandra Peyę i Brazylijczyka Bruno Soaresa 7:5, 1:6, 12-10.

Mecz zaczął się dla Polaka i Filipińczyka bardzo dobrze, bo od przełamania. Brazylijczycy jednak również odpowiedzieli przełamaniem i cały set był bardzo wyrównany. Huey i Janowicz przełamali dopiero na 6:5, a potem utrzymali swoje podania i wygrali pierwszego seta.

Drugiego jednak całkowicie odpuścili. Rywale zaczęli od wygrania swojego gema serwisowego, potem przełamali Janowicza i Hueya i doprowadzili do stanu 5:0. Polak i Filipińczyk wygrali honorowego gema, ale przegrali drugiego seta 1:6.

Tie-break również był bardzo nerwowy. Janowicz i Huey przegrywali już 1:4, ale podjęli walkę i wyszli na prowadzenie 7:4, ale wtedy gonić zaczęli Brazylijczycy, którzy mieli nawet piłkę meczową, obronioną przez Hueya i Janowicza. Polak i Filipińczyk wygrali ostatecznie 12:10. W finale zmierzą się ze słynnymi braćmi Bobem i Mikem Bryanami z USA.

Awans do finału to największy sukces w deblowej karierze Jerzego Janowicza.