Sport.pl

Puchar Davisa. Janowicz wprowadzi Polskę do elity?

Jeśli polscy tenisiści ograją w weekend Słowenię, a w kwietniu pozbawione gwiazd RPA, to we wrześniu mogą bić się o historyczny awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa. Relacja na żywo z pierwszego meczu Jerzego Janowicza z Blażem Kavciciem w piątek od 16 w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE na Androida.
3 : 0
Informacje
Puchar Davisa - I runda
Piątek 01.02.2013 godzina 16:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
J.Janowicz
6
6
7
3
B.Kavcić
3
3
5
0
Od lat nie dzieliło Polaków od awansu do elity prestiżowych drużynowych rozgrywek tak niewiele. W zeszłym sezonie po raz kolejny wrócili z zesłania do Grupy II Strefy Euroafrykańskiej, a następnie - inaczej niż w poprzednich latach - pomogło im świetne losowanie w Grupie I.

Słoweńcy, z którymi Polacy grają od piątku do niedzieli w Hali Stulecia we Wrocławiu, nie mają w składzie tenisisty, którego Jerzy Janowicz (ATP 26.), Łukasz Kubot (ATP 78.) i debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (ATP 17. i 18. w deblu) mieliby się specjalnie obawiać. Liderami drużyny gości są Grega Żemlja (ATP 60.) i Blaż Kavcić (ATP 83.), rywale solidni, ale bez większych sukcesów, choćby takich, jakie w zeszłym sezonie odnosił Janowicz, finalista turnieju ATP w Paryżu.

Na zwycięzcę czeka w kwietniu pojedynek z RPA, który - jeśli zwyciężymy ze Słowenią - również odbędzie się w Polsce. W ekipie RPA też nie ma gwiazd, a jedynie nieźli rzemieślnicy - Kevin Anderson (ATP 29) i 65. w rankingu deblowym Raven Klaasen.

Pokonanie RPA oznaczałoby wrześniowe play-offy o Grupę Światową, czyli szczyt piramidy Pucharu Davisa. Potencjalni rywale to Belgowie, Brazylijczycy, Izrael, Niemcy, ale też Szwajcaria, być może z Rogerem Federerem, czy Hiszpania, być może z Rafaelem Nadalem (o ile przegrają swoje mecze w I rundzie GŚ).

- Szansa awansu jest duża, ale nie wolno nam zlekceważyć Słowenii. Rankingi nie grają, trzeba wyjść na kort i zagrać na 100 procent - powiedział Janowicz, który w piątek o 16 zacznie od spotkania z Kavciciem, a Kubot zmierzy się z Żemlją. W sobotę debel, a w niedzielę znów dwa single. Mecz wygrywa drużyna, która pierwsza zgromadzi trzy zwycięstwa.Więcej o:
Komentarze (14)
Puchar Davisa. Janowicz wprowadzi Polskę do elity?
Zaloguj się
 • siwek1946

  Oceniono 73 razy 41

  Obejrzę , bo mam Canal+ natomiast nasza młodzież nie zobaczy nic w bezpłatnej TP bo wtym kraju rządzi banda bydlaków

 • peter990

  Oceniono 25 razy 25

  Anderson jest na 29. miejscu w rankingu, 79. to on jest ale w deblu. Każdy kto troche bardziej interesuje sie tenisem powinien kojarzyć zawodników z pierwszej trzydziestki rankingu a nie sadzić takie byki.

 • jk.jaro

  Oceniono 18 razy 18

  z każdym z wymienionych rywali (Zemlia, Kavcic, Anderson) każdy z naszych (Kubot, Janowicz) może wygrać, ale równie dobrze może przegrać. Nie ma co specjalnie patrzeć na ich miejsca w rankingu ... może decydować debel i tu mamy przewagę. Ogólnie jednak gazeta już zaczęła pompować balon, a nie będzie jakąś wielką sensacją, jeśli już ze Słoweńcami przegramy

 • mianowski.jozio

  Oceniono 20 razy 14

  Czekamy na pierwsze zwycięstwo polaków. Miejmy nadzieje, że nasi zawodnicy nie przyniosą wstydu.

 • aagaj

  Oceniono 2 razy 0

  tenisiści - powodzenia

 • losiu4

  Oceniono 20 razy -4

  a jak znowu tego, no, odciska dostanie? albo znowu obciachu narobi drąc ryja?

  Pozdrawiam

  Losiu

 • eldemon

  Oceniono 12 razy -6

  Ale się uśmiałem! dobre!

 • staq

  Oceniono 13 razy -9

  siwek 1946
  siwy a głupi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX