Sport.pl

Tenis. W kwietniu turniej WTA w katowickim Spodku

PAP, jp
18.11.2012 20:21
A A A
Katowicki Spodek

Katowicki Spodek (Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta)

6-14 kwietnia 2013 w katowickim Spodku zostanie rozegrany turniej tenisistek cyklu WTA Tour z pul± nagród 220 tys. dolarów - poinformowało w niedzielę biuro prasowe władz miasta. W organizację turnieju wł±czył się Piotr WoĽniacki. Jego córka Karolina i Agnieszka Radwańska najprawdopodobniej w tym turnieju zagraj±.
- Negocjacje trwały długo, można to liczyć w miesi±cach. Mamy podpisany list intencyjny. Oczywi¶cie organizacja takiej imprezy będzie się wi±zała z finansowym zaangażowaniem miasta - powiedziała Ewelina Kajzerek, pełnomocnik prezydenta Katowic do spraw sportu.

Pieni±dze na imprezę musz± zostać ujęte w budżecie na rok 2013, który w grudniu zostanie przyjęty przez radę miejsk±.

- Staramy się, aby w Spodku odbywały się różne ciekawe imprezy. St±d, jeżeli słyszymy o możliwo¶ci organizacji czego¶ interesuj±cego, staramy się ¶ci±gn±ć wydarzenie do nas - dodała Kajzerek.

Katowicki turniej pojawia się w grafiku WTA w miejsce zawodów, które odbywaj± się w Kopenhadze. Według komunikatu, stolica Górnego ¦l±ska została zarekomendowana przez Piotra WoĽniackiego, ojca tenisistki Caroline.

Obecnie trwaj± negocjacje z zawodniczkami w sprawie ich udziału w katowickim turnieju.

24 listopada 1994 w Spodku odbyły się pokazowe mecze pod nazw± "Przybysze z Masters". Martina Navratilova (USA) wygrała wtedy z Zin± Garrison-Jackson (USA) 6:3, 7:5, a Thomas Muster (Austria) pokonał Henriego Laconte'a (Francja) 6:4, 6:3.

To będzie drugi turniej WTA w Polsce. Impreza tej rangi odbywała się w Warszawie w latach 2009 - 2010.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (24)
Zaloguj się
 • kibictenisa

  Oceniono 37 razy 31

  Bardzo dobra wiadomo¶ć. I nie ma co patrzeć czy przyjedzie Radwańska, czy Wozniacki. Najważniejsze, że będzie to okazja dla naszych młodych tenisistek na zdobycie cennych punktów do rankingu. A zaplecze mamy naprawdę bogate (Kania, Zaniewska, Linette, Maciejewska, nie mówi±c oczywi¶cie o Uli, która jest już uznan± na ¶wiecie tenisistk±). Oby to był pocz±tek dłuższej przygody z rozgrywkami WTA w naszym kraju!

  www.facebook.com/bialo.czerwony.tenis

 • jck12

  Oceniono 13 razy 11

  W końcu impreza tenisowa jako takiej rangi w sensownej odległo¶ci.
  --
  grajstacja

 • pinokkio

  Oceniono 9 razy 3

  Turniejów za 220 tys. w przyszłym roku juz nie będzie, pula nagród dla imprez tej kategorii została zwiększona do 235 tys. Wyja¶niam gwoli ¶cisło¶ci, bo to oczywi¶cie jest szczegół, niezbyt istotny. Ważniejsze niestety jest to, że licznych gwiazd tenisa tam nie będzie - choćby dlatego, że regulamin nie pozwala, by w turnieju tej kategorii grała więcej niż jedna zawodniczaka z oficjalnej Top 10 List. Skromna pula nagród też wielu dziewczyn z czołownki nie przyci±gnie. Nie ma więc mowy o tym, by lista startowa prezentowała się tak efektownie, jak w Warszawie w latach 2004-2007. Ale lepszy rydz, niż nic.

 • k-x

  Oceniono 1 raz 1

  akurat w tenisie akustyka jest bardzo potrzebna hehe.

 • maksimum

  Oceniono 22 razy 0

  Zaraz Radwanski wymysli startowe dla swoich corek i wyplynie polska kultura na wierzch.

 • boja110

  Oceniono 1 raz -1

  Co do polskiego zaplecza dziwie sie ze Domachowskiej nie wymienili :p

 • polskieeuro2012.blogspot.com

  Oceniono 5 razy -1

  My¶lę, że z tak± pul± nagród to my gwiazd typu Williams nie zobaczymy na tym turnieju !!!

  Skoro WoĽniacki to współorganizuje, to może córka przyjedzie.... może? siostry Radwańskie... ? i tyle gwiazd... !!!

 • atp-pl

  Oceniono 13 razy -5

  Symptomatyczne i wiele mowiace ze naiwny "bussines man" i przeciez polak Radwanski ktory tak bardzo zabiegal o pokazowki na rynku a lepiej o dostaniu piedzi ziemi najlepiej blisko centrum Krakowa przegral ta konkurencje z niby polakiem bo teraz oficjalnie dunczykiem z panem Wozniackim. Przegral nie tylko z nim, pytanie dlaczego?

 • dziad35

  Oceniono 9 razy -5

  Sk±d informacja, że "Agnieszka Radwańska prawdopodobnie zagra"? Nie widzę w tek¶cie wypowiedzi tenisistki, ani jej obozu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX