Sport.pl

ATP wybrało dwie akcje Janowicza do Top 10 turnieju w Paryżu

Oficjalna strona internetowa światowej federacji ATP zaliczyła dwie akcje w wykonaniu Jerzego Janowicza do dziesiątki najbardziej spektakularnych zagrań turnieju BNP Paribas Masters. Polak sensacyjnie dotarł aż do finału paryskiej imprezy, gdzie niestety musiał uznać wyższość Davida Ferrera.
Pierwsza akcja Janowicza wyróżniona przez ATP znalazła się na dziewiątym miejscu w zestawieniu - w finałowym spotkaniu z Ferrerem przy swoim serwisie Polak najpierw przygotował sobie akcję posyłając mocne forhendy na obie strony kortu. Następnie zagrał po skosie skrótem, który wylądował tuż za siatką. Gdy rywal pobiegł go odebrać, nie miał już szans wybronić piłki posłanej przez Janowicza lobem tuż przed końcową linią.

Polak jest też uczestnikiem akcji sklasyfikowanej na miejscu ósmym, jednak tutaj popis umiejętności dał Szkot Andy Murray. W meczu 1/8 finału Szkot po bardzo długiej wymianie fantastycznie odebrał piłkę posłaną przez Janowicza tuż przy bocznej linii. Rywal wyciągnął się jak długi i po skosie uderzył piłkę, tak że nasz tenisista nie miał już szans do niej dojść.

Prawdziwy majstersztyk oglądamy za to na miejscu drugim, gdzie Polak w ćwierćfinale mierzył się z Janko Tipsareviciem. Serb returnem odpowiedział na mocny serwis Janowicza, ten jednak nie dał się zaskoczyć i akrobatycznym crossowym uderzeniem posłał piłkę tuż za siatkę.

Za najlepszą akcję turnieju uznano zagranie Jo-Wilfrieda Tsongi, który bardzo efektownie odpowiedział na próbę lobowania ze strony Juliena Benneteau'a.

10 najlepszych akcji turnieju w Paryżu:Więcej o:
Komentarze (12)
ATP wybrało dwie akcje Janowicza do Top 10 turnieju w Paryżu
Zaloguj się
 • asdfhjkl

  Oceniono 43 razy 11

  zdecydowanie akcja Janowicza powinna byc nr 1, akcja Tsongi to nuda i kilometr mulu

 • ubuntu86

  Oceniono 17 razy 5

  Rozumiem ze odkad blysnal Jerzyk tak ukochany sport.pl bedzie do obrzygania pisal? Dajcie chlopakowi czas i spokoj bo wyladuje jak Isia... na laurach i nic wiecej. Chlopak ma talent ale to nie.znaczy aby pompowac wokol niego balonik....

 • kolcak72

  Oceniono 12 razy 2

  Swoja drogą, to Eurosport w najgłupszym momencie zrezygnował z transmisji tenisa...przynajmniej w Polsce stanie sie marginalną stacją...Polsat za to trafił 6....

 • ml2403

  Oceniono 8 razy -6

  Z tego co widzę to Janowicz uczestniczył w akcjach 9,8 i 2, a nie tylko 9 i 8 jak podaje twórca artykułu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX