Tenis. BNP Paribas Tomaszewski Cup: Śladami Agnieszki Radwańskiej

Michał Dembek i Węgierka Dalma Galfi wygrali 45. edycję turnieju organizowanego w Warszawie przez Bohdana Tomaszewskiego.

Dembek, który na co dzień trenuje w warszawskiej Merze, pokonał w finale 7:5, 6:0 Karola Dusia z Piotrkowa Trybunalskiego. Mistrz pochodzi z Włocławka, dwa lata trenował w Ostrawie, ma nawet czeską trenerkę, ale ostatecznie zdecydował się zamieszkać i trenować w Warszawie. Grał już w BNP Paribas Tomaszewski Cup w poprzednich latach, ale bez powodzenia. Teraz wyrósł, zmężniał i przyszły efekty. Turnieje kadetów wygrywa regularnie, w listopadzie zagra w Masters tej kategorii wiekowej, choć ma dopiero 15 lat.

W finale dziewcząt spotkały się tenisistki z zagranicy - rozstawiona z nr 1 Węgierka Galfi wygrała 6:1, 7:5 z Rumunką Ioaną Dianą Pietroiu. Zgodnie z regulaminem rozgrywek juniorskich uczestnikom nie wolno wypłacać premii finansowych. Dlatego triumfatorzy otrzymali nagrody rzeczowe, m.in. sprzęt elektroniczny - smartfony i tablety, odżywki, koszulki, bidony itp. - Jak ja się z tym wszystkim zabiorę do samolotu - uśmiechała się Galfi, która do Warszawy przyleciała tanimi liniami.

BNP Paribas Tomaszewski Cup to największy w Polsce turniej dla zawodników do 16. roku życia. W 2004 r. wygrała w nim Agnieszka Radwańska. W tym roku miał wyższą kategorię i po raz pierwszy odbył się na kortach Legii. W Polsce wystąpili tenisiści z 12 krajów. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Bronisław Komorowski.