Sport.pl

Turniej WTA w Montrealu. Klaudia Jans-Ignacik wygrała turniej debla. To jej życiowy sukces

Klaudia Jans-Ignacik w parze z Francuzką Kristiną Mladenović wygrała turniej WTA w Montrealu, pokonując w finale parę Nadia Pietrowa/Katarina Srebotnik. To największy sukces życiowy tenisistki.
Nierozstawione Polka i Francuzka pokonały w finale rozstawione z nr 3 Pietrową i Srebotnik 7:5, 2:6. 10-7. W nagrodę dostaną do podziału 110 tys. dolarów.

- Przez cały tydzień wierzyłyśmy w siebie, i walczyłyśmy o każdą piłkę - opwoiada Mladenović - Czułyśmy, że wybrałyśmy odpowiednią taktykę w ważnych momentach.

- Zdarzyło nam się grać dwa mecze w jeden dzień i mialyśmy tyle stresu, ale tak się cieszę, że nam się udało - mówiła szczęśliwa Polka - Kristina i ja zrobiłyśmy tyle dobrych rzeczy w tym tygodniu, wiedziałam, że damy radę dojść do finału. I naprawdę nie miałyśmy nic do stracenia - to nasze rywalki były faworytkami, my tylko cieszyłyśmy się grą.

To trzeci i największy, jak dotąd, wygrany turniej deblowy Jans-Ignacik. W 2009 wygrała z Alicją Rosolską turniej na mączce w Marbelli, w maju tego roku wspólnie z Olgą Goworcową triumfowała w Strasburgu. Dla Mladenović to pierwszy tytuł w karierze.

Jans-Ignacik i Mladenović grały ze sobą dopiero po raz trzeci. Mladenović ma 19 lat i chciałby rozwijać się także jako singlistka, ale na pewno wystąpią razem w US Open.

Komentarze (16)
Turniej WTA w Montrealu. Klaudia Jans-Ignacik wygrała turniej debla. To jej życiowy sukces
Zaloguj się
 • bnch

  Oceniono 44 razy 38

  Wielkie gratulacje dla Klaudii, bo to jest gigantyczny sukces! To jest jeden z turniejów Premier 5, czyli naprawdę dość poważny tenis.

 • sportowy_szczur

  Oceniono 20 razy 16

  BRAWO! W kraju, w którym władze traktują sport po macoszemu (tenis jest doskonałym przykładem), gdzie rządzą związki, układziki i kolesiostwo, są na szczęście prawdziwi sportowcy, którzy talentem połączonym z ciężką pracą potrafią na przekór wszystkiemu zdobywać nowe szczyty. GRATULACJE i SZACUN!

 • notozobaczymy

  Oceniono 22 razy 10

  "Nadia Petrova" a kto to taki? Czy to anglojęzyczny portal czy polskojęzyczny? Zupełnie idiotyczne jest zresztą pisanie Nadia Petrowa zamiast prawidłowo Nadieżda Pietrowa i jednocześnie Karolina Woźniacka, choć jest to Dunka o nazwisku Wozniacki.

 • darek638

  Oceniono 11 razy 7

  Sukces, sukces! Ale największy sukces to finał miksta na French Open w parze
  z Gonzalesem w tym roku. Sympatyczna dziewczyna.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 12 razy 6

  Dopiero po 17 zauważyliście?
  Półfinał singla w tym samym turnieju zauważyliście o 9.
  Wstyd

 • bukaj22

  Oceniono 7 razy 5

  brawo Klaudia wielkie gratulacje ! :}

 • lechujarek_wolski

  0

  Które miejsce zajęła PiS-ia?

 • ksobier

  Oceniono 15 razy -3

  Prawie jak Radwańska ;)

 • notremak

  Oceniono 60 razy -32

  Serdeczności dla Klaudii! Oby tak dalej.
  A Isi PiSi kolejnych wspaniałych miesiączek smoleńskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX