WTA w Dubaju. Radwańska pokonała Janković i awansowała do finału

24.02.2012 , aktualizacja: 10.04.2015 13:01
A A A Drukuj

24.02.2012, godzina 14:00

J.Janković

• na żywo
Agnieszka Radwańska pokonała w półfinale turnieju WTA w Dubaju Jelenę Janković 6:2, 2:6, 6:0 i awansowała do finału. W nim zmierzy się z Julią Goerges, która pokonała z Karolinę Woźniacką.
Po meczu: Mecz jak przystało na kobiecy pojedynek w tenisie był bardzo nieprzewidywalny. Pierwszy set to popis Radwańskiej, która szybko przełamała rywalkę i pewnie doprowadziła w pierwszej odsłonie meczu do wygranej 6:2.

W drugim secie role się odwróciły. To Janković grała świetnie. Uderzała pewnie i celnie, Polka, mimo niezłej gry nie była w stanie jej się przeciwstawić. Tym razem to Serbka wygrała do 2.

Kolejny set to kolejna zmiana obrazu gry. Janković przestała trafiać w linie, a zaczęła w auty i siatkę. Radwańska to wykorzystała. Trzy przełamania Polski i Serbka nie wygrała nawet gema.

W finale w sobotę zmierzy się z Julią Goerges, która w dwóch setach rozprawiła się z Karoliną Woźniacką.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

0:6 Janković najpierw trafia w siatkę, potem robi podwójny błąd serwisowy. Na chwilę powraca do dobrej gry, ale tylko na chwilę. W kolejnej wymianie trafia za kort i dwie piłki meczowe dla Radwańskiej. Pierwsza niewykorzystana, druga też. Następnie kolejny podwójny błąd serwisowy i trzecią piłkę meczową Radwańska już wykorzystała! Polka w finale!

0:5 Obraz gry się nie zmienił. Janković gra fatalnie. Radwańska nawet zbytnio się nie wysila. Wygrywa do zera. Finał coraz bliżej.

0:4 Niesamowita przemiana Serbki w porównaniu do drugiego seta. Przestała trafiać w linie, a zaczęła w auty i siatkę. Radwańska wygrywa do 15 i przełamuje ją po raz drugi. Polka blisko finału!

0:3 Świetna passa Radwańskiej! Wygrywa swojego gema do zera!

0:2 Radwańska w tym gemie przegrywała już 0:40. Potem jednak zaczęła grać dużo lepiej. Świetnymi zagraniami doprowadziła do równowagi. Serbka nie wytrzymała napięcia, popełniła podwójny błąd serwisowy, a potem Polka w kolejnej piłce ją przełamała.

0:1 Set świetnie zaczyna się dla Radwańskiej. Wygrywa swoje podanie do zera, Janković w ogóle nie zaistniała, nie miała żadnej dobrej akcji. Oby tak dalej.

II set:

6:2 Ten gem wyglądał tak jak cały set. Błędy Radwańskiej i pewna gra Janković. Polka nie potrafiła nawet skończyć piłki, gdy była tuż przy siatce. Gem wygrany przez Serbkę do 15. Czeka nas trzeci, decydujący set.

5:2 Tym razem to Polka pokazała klasę. Wygrywa swojego gema do zera.

5:1 Janković w tym secie jest praktycznie bezbłędna. Cały czas trafia w linie, Radwańska jest bezsilna. Chyba już się pogodziła z przegraniem tego seta. Ten gem przegrany do 15.

4:1 Słaby pierwszy serwis spowodował, że Janković nie miała problemów z ponownym przełamaniem Polski. Serbka wygrała do 15.

3:1 Janković gra pewnie, szczególnie imponuje mocnymi i celnymi bekhendami. Przydarzył jej się w tym gemie również efektowny lob. Radwańska jednak zaczęła walczyć tak jak w pierwszym secie i udało jej się doprowadzić do równowagi, a potem break pointa. Chwilę później przełamała rywalkę.

3:0 Polka w drugim secie jest bezsilna. Przegrała swojego gema do zera. Przy jednej z wymian nieszczęśliwie upadła, ale na szczęście nic poważnego się nie stało.

2:0 Z Radwańskiej jakby uszło powietrze, szybko przegrała trzy piłki, odpowiedziała tylko jedną udaną akcją i Serbka bez problemu podwyższyła prowadzenie w drugim secie.

1:0 Wyrównany pierwszy gem. Janković miała break pointa, Radwańska zdołała go obronić, potem znowu Serbka miała szansę na przełamanie i tym razem ją wykorzystała.

I set: Pierwszy set pada łupem Agnieszki Radwańskiej, chociaż Janković pokazała kilka razy doświadczenie i wyrachowanie. Skarcona jednak przez Polkę wróciła do defensywnej gry.

2:6 Przełamanie Radwańskiej daje jej zwycięstwo w pierwszym secie. W gemie serwisowym rywalki Radwańska gra dużo po przekątnej, przyspiesza w odpowiednich momentach, a Janković przestraszona po popisowym lobie Agnieszki z końca poprzedniego gema wróciła do kurczowego trzymania się linii.

2:5 Gem serwisowy Radwańskiej dla Polki, ale z problemami. Było już 40:40, Agnieszka jakby nie mogła się zdecydować na strategię: bronić czy atakować. Zgubiła rytm i popełniła kilka niewymuszonych błędów, a w obronie pierwszego break-pointa o mały włos nie przeszkodziła jej siatka. Dobrą Radwańską zobaczyliśmy dopiero w ostatnim zagraniu.

2:4 Gem serwisowy Janković był tym razem popisem doświadczenia i wyrachowania Serbki. Zmyliła Polkę odważnymi zagraniami przy siatce i piłkami po przekątnej.

1:4 Wydawało się, że Radwańska posłała asa serwisowego, ale powtórka zażądana przez Janković pokazała aut. W następnym zagraniu Janković popisała się pięknym smeczem. Radwańska zrewanżowała się obronionym break-pointem. Gem zakończył się długą, ładną wymianą i dalekim autowym wyrzutem Serbki. Polka wygrywa swój gem serwisowy.

1:3 Czwartego gema Radwańska zaczęła bardzo agresywnie, ale Janković nie zamierzała łatwo się poddać posyłając bardzo mocne uderzenia, które Agnieszce nie zawsze udawało się wybronić. Polce pomogły dwa błędy serwisowe Serbki i niedokładne ataki. Widać, że Janković przywiązana jest do swojego defensywnego stylu gry i nie odnajduje się w bardziej ofensywnym wydaniu. Radwańska przełamuje i umacnia się na prowadzeniu.

1:2 Tym razem rywalka przełamuje Radwańską. Polce nie wyszedł popisowy dropszot, a Janković pokazała kilka mocnych uderzeń, z którymi Agnieszka nie potrafiła sobie poradzić. Było już 40:40, ale Radwańska zachowywała się zbyt pasywnie i przegrała swoje podania.

0:2 Radwańska przełamuje Janković, ale pomaga jej w tym sama rywalka popełniając błędy przy serwisie. Polka pokazała jednak kilka swoich firmowych zagrań. Janković obroniła pierwszego break-pointa Agnieszki, wobec drugiego już była bezradna.

0:1 Radwańska wygrywa swoje podania, aczkolwiek to rywalka popisała się najefektowniejszym zagraniem w tym gemie, posyłając piłkę precyzyjnie w linię.

14:10 Zaczynamy. Gem serwisowy Radwańskiej.

14:03 turniej w Dubaju ma silną obsadę, mimo, że wycofały się z niego Petra Kvitova i Wiktoria Azarenka. Azarenka jest jak dotąd jedyną tenisistką, której udało się w tym roku pokonać Radwańską - sztuki tej dokonała trzy razy.

14:01 Zawodniczki wychodzą na kort. Radwańska jest faworytką spotkania, ale czy poradzi sobie z presją? W drugim półfinale, nie wcześniej niż o 16.00, zmierzą się Julia Goerges - jedyna nierozstawiona półfinalistka - z Karoliną Wozniacki.

13:50 Radwańska gra z Janković nie tylko o finał, ale i o cenne rankingowe punkty. Serbska rywalka już wyrządziła Polce "przysługę" eliminując z turnieju Samnthę Stosur, która wyprzedza Radwańską w rankingu WTA. Jeśli Agnieszka wygra turniej w Dubaju awansuje na 5. pozycję w rankingu - najwyżej w całej swojej karierze.