Paris Open. Kerber wyeliminowała Szarapową

Rozstawiona z jedynką Maria Szarapowa niespodziewanie przegrała w ćwierćfinale turnieju w Paryżu z Niemką Angelique Kerber 6:4, 6:4.
Dla Kerber była to słodka zemsta za porażkę sprzed miesiąca w drugiej rundzie Australian Open, gdy Rosjanka wygrała łatwo w dwóch setach 6:2, 6:1.

Dla Szarapowej turniej w Paryżu był pierwszym od Australian Open (Rosjanka przegrała w finale z Victorią Azarenką). Rosjanka dwukrotnie przełamała serwis Niemki w pierwszym secie, ale rywalka szybko odrobiła straty. Przy prowadzeniu Kerber 5:4, Szarapowa najpierw zepsuła prosty wolej, a chwilę później przy piłce setowej zagrała w siatkę.

W drugim secie Rosjanka szybko przełamała Kerber, ale końcówka znów należała do Niemki. - Moja przeciwniczka grała naprawdę dobrze. Miałam szansę na zwycięstwo, ale nie potrafiłam tego wykorzystać. Dwukrotnie prowadziłam, miałam przewagę przełamania, ale ona grała zdecydowanie lepiej ode mnie - powiedziała po meczu Szarapowa.

- Nie grałam tak agresywnie jak powinnam. Ona też lubi ostre wymiany piłek i widać, że umie wykorzystać swoją siłę - dodała Rosjanka.