WTA w Tokio. Radwańska w trzeciej rundzie

Agnieszka Radwańska (13. WTA) pokonała Niemkę Angelique Kerber (33. WTA) w drugiej rundzie dużego turnieju w Tokio (z pulą nagród 2,05 mln dolarów) 3:6, 6:3, 6:3 i awansowała do trzeciej rundy, gdzie zmierzy się z Serbką Jeleną Janković. Mecz trwał godzinę i 51 minut.

Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Radwańska miała z Niemką rachunki do wyrównania. Kerber wyeliminowała Polkę w drugiej rundzie tegorocznego US Open i doszła w nim aż do półfinału. Ogólnie bilans spotkań przed meczem w Tokio wynosił 2-1 na korzyść Niemki. Dziś jednak to Radwańska była lepsza.

Początek nie zapowiadał takiego obrotu spraw - Polka przegrała pierwszą partię 3:6. W drugiej zrewanżowała się rywalce takim samym wynikiem i o awansie do trzeciej rundy zadecydował trzeci set. W nim Radwańska zagrała bardzo dobrze, ograła Niemkę do trzech, głównie dzięki znakomitemu pierwszemu podaniu. To właśnie serwis był siłą Radwańskiej w tym meczu - Polka zanotowała sześć asów (przy jednym asie rywalki), a 70 procent pierwszego podania lądowało w karze serwisowym po drugiej stronie siatki. To pozwalało Polce pewnie wygrywać swoje gemy serwisowe.

W trzeciej rundzie w Tokio Radwańska zmierzy się z wyśmienitą Serbką Jeleną Janković.

W poniedziałek, w pierwszej rundzie, odpadła młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula. Przegrała z Czeszką Klarą Zakopalovą 6:3, 3:6, 1:6.