ATP w Kitzbuhel. Janowicz przegrał z Brazylijczykiem

Jerzy Janowicz (ATP 142) wciąż musi poczekać na wygranie pierwszego meczu w turnieju rangi ATP. Kolejną nieudaną próbę Polak zaliczył w austriackim Kitzbuhel, gdzie uległ Brazylijczykowi Joao Souzie (ATP 110) 3:6 6:4 6:7(3).

Souza przełamał podanie Janowicza w pierwszym secie dwukrotnie. Wygrał go 6:3 i, jak się później okazało, nie udało mu się wygrać gema w odbiorze już do końca spotkania.

Polak dokonał tej sztuki po raz pierwszy (i tego dnia ostatni) w siódmym gemie drugiego seta. Całą partię wygrał 6:4.

W decydującym secie każdy z zawodników dość pewnie wygrywał kolejne gemy przy własnym podaniu. Zwycięzcę wyłonił więc tie break. W nim Souza najpierw objął prowadzenie 4:1, a następnie, wykorzystując pierwszą piłkę meczową przy serwisie Polaka, wygrał 7:3.

Spotkanie trwało 2 godziny i 21 minut i zakończyło się wygraną Brazylijczyka 6:3 4:6 7:6(3). W drugiej rundzie Souza zmierzy się z Ivanem Ljubiciciem. Chorwat rozstawiony jest w tej imprezie z numerem trzecim.

Dla Janowicza był to pierwszy mecz w turnieju rangi ATP w tym sezonie. Polak, podobnie jak jego pogromca, pomyślnie przeszedł przez trzy rundy eliminacji.