Sport.pl

Zagadka Janowicza. Zagra czy nie?

Olgierd Kwiatkowski
10.09.2013 14:41
A A A
- Okaże się w czwartek - tak na wszystkie pytania o to, czy zagra w meczach singlowych Pucharu Davisa z Australi±, odpowiadał najlepszy polski tenisista Jerzy Janowicz. - Poczekamy do czwartku - mówił też kapitan polskiej reprezentacji Radosław Szymanik. Relacje na żywo Z Pucharu Davisa w Sport.pl.

13.09.2013, godzina 16:00

Ł.Kubot

 • na żywo
Sklasyfikowany na 14. miejscu w rankingu ATP łodzianin na konferencji prasowej nie był zbyt wylewny. Odpowiadał szybko i krótko. Trochę bardziej rozmowny okazał się po wyj¶ciu z sali konferencyjnej. - Od US Open ani razu normalnie nie trenowałem. Cały czas przechodzę rehabilitację - powiedział dziennikarzom.

Polak nie czuje się dobrze, cały czas odczuwa ból pleców. Kontuzji doznał w Nowym Jorku w czasie US Open podczas pracy z trenerem od przygotowania fizycznego. Zagrał w pierwszej rundzie turnieju singlowego, ale niespodziewanie przegrał z argentyńskim kwalifikantem Maximo Gonzalezem. Wyszedł również na mecz deblowy w parze z Łukaszem Kubotem - także poniósł porażkę.

Janowicz, nawet je¶li się wykuruje, nie będzie w optymalnej formie. Sztab polskiej reprezentacji musi podj±ć decyzję, czy wystawić półfinalistę Wimbledonu na pi±tkowe gry singlowe do czwartku do godziny 13. - Przedtem nic nie powiem, jakie s± szanse Jerzego na występ. Tak się umówili¶my - stwierdził Szymanik.

Gdyby łodzianin nie mógł zagrać, zast±pi go Michał Przysiężny. 29-letni tenisista jest sklasyfikowany na 113. miejscu w rankingu ATP. W US Open odpadł w I rundzie z Francuzem Julienem Benneteau, ale na Wimbledonie i na Roland Garros przeszedł przez eliminacje, a w turnieju głównym wygrał po jednym meczu.

Pewne miejsce w singlu w polskiej reprezentacji ma Łukasz Kubot, w sobotnim deblu wyst±pi najlepsza polska para od lat - Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Australijczycy przyjechali do Polski w najsilniejszym składzie, z: Lleytonem Hewittem, który doszedł do IV rundy US Open, Bernardem Tomicem, Matko Matosevicem i Carlo Guccione. Kapitanem drużyny jest Patrick Rafter. Rywale Polaków od poniedziałku trenuj± w hali warszawskiego Torwaru, gdzie wysypana została ceglana m±czka. To nietypowa nawierzchnia w hali i teoretycznie preferuj±ca Polaków, którzy sami wybrali takie podłoże. - Moi chłopcy graj± w tenisa od wielu lat, więc kort ziemny, nawet w hali, nie jest dla nich nowo¶ci±. Oczywi¶cie nie jest to ich ulubiona nawierzchnia, ale chyba w sumie podobnie jest w przypadku polskich zawodników powołanych na mecz. Na pewno jest to dla nas pewne utrudnienie, ale to jest zwyczajnie kwestia przyzwyczajenia. Trenowali¶my kilka dni na m±czce w Niemczech, a i tutaj mamy jeszcze trochę czasu na oswojenie się - stwierdził Rafter.

Zwycięzca US Open z 1997 i 1998 roku, dwukrotny finalista Wimbledonu, bierze pod uwagę występ Janowicza w pi±tkowych grach. O Polakach wypowiadał się z wielkim szacunkiem. - Nie możemy w żaden sposób lekceważyć tej drużyny, i to nie tylko ze względu na nawierzchnię. Wystarczy spojrzeć na grę Janowicza, który od kilku miesięcy ¶wietnie spisuje się na każdej nawierzchni i jest wysoko w rankingu. No i Kubot ze swoim niebezpiecznym tenisem też jest bardzo groĽnym zawodnikiem, który ma do¶wiadczenie w tych rozgrywkach. Na pewno silnym punktem drużyny jest też bardzo dobry debel - powiedział kapitan Australijczyków.

Mecz w warszawskiej hali Torwar potrwa od pi±tku do niedzieli. Pierwszego dnia - od godz. 16 - odbęd± się dwie gry singlowe, w sobotę o 14 - debel, a w niedzielę od 12 kolejne dwa single. Zwycięzca w przyszłym roku zagra w grupie ¶wiatowej w¶ród 16 najlepszych drużyn.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • berghat

  Oceniono 1 raz 1

  /
  "US Open to już historia, teraz Davis Cup"

  Czołówka rankingów WTA i ATP rozegrała turniej miedzy sob±, nie daj±c szansy niżej notowanym pretendentom. Rafa i Novak pokazali najlepszy tenis naszych czasów. Wygrał Rafa, bo bardziej chciał i nie miał w±tpliwo¶ci w końcowy sukces. Novak trochę się chyba obawiał o wynik. Sukces odnie¶li Richard Gasquet i Stan Wawrinka, szczególnie ten drugi. Obaj pokazali, że potrafi± grać na poziomie mistrzów, ale nie potrafi± z nimi wygrywać. Bo to s± dwie różne rzeczy.

  “Nadal imponuje Nadal” chciałoby się powiedzieć :-)

  U pań podobnie: o zwycięstwo zagrały Serena i Wika. Tutaj także zdecydowało ....

  czytaj dalej na: odyseja1948.wordpress.com/

 • m.arco

  0

  Janowicz czy aga Radwańska s± herosami polskiego tenisa i dbajmy o nich rozumiej±c,że s± tylko ludĽmi maj±cymi ograniczone możliwo¶ci człowieczego organizmu. Cieszmy się za to co osi±gnęli wybaczaj±c słabo¶ci.

 • jck12

  Oceniono 10 razy 0

  No to awansowali¶my do grupy ¶wiatowej... u panie..

  Dobrze że nie kupiłem biletów.

 • jan22222

  Oceniono 1 raz -1

  wypowiedz Janowicza w linku doiop.com/livesport

 • 4krzych1

  Oceniono 14 razy -12

  no jakby to było, żeby "nasz kochany jerzyk" dostał wpie___ z dwoma Australijczykami, a to przecież pewne, gdy będ± wystawieni Hewitt i Tomic... Nie można przecież obalać ¶wieżo narodzonego mitu o "herkulesie" polskiego tenisa, nie mówi±c o wyrobniku kubocie (nazwisko parobka, stosowne do rankingu)...
  żenada...

 • cucurucu

  Oceniono 21 razy -13

  Janowicz to cienki kolo jest igdzie on sie pcha? Znowu da dupy, jak zwykle, i jak zwykle bedzie pokazywal swoje fochy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX