3
3
-
0
Agnieszka Radwańska gładko pokonała w pierwszej rundzie Wimbledonu Węgierkę Melindę Czink. Pierwszy w karierze mecz ze starszą o blisko osiem lat rywalką Polka zakończyła wynikiem 6:3, 6:3.
Rywalka dotrzymywała kroku Radwańskiej tylko do połowy obydwu setów. W pierwszym do stanu 3:3 Czink walczyła jak równy z równym, jednak od tego momentu Polka wrzuciła drugi bieg i szybko odjechała rywalce. Było to widać szczególnie w gemie ósmym, którego Węgierka oddała bez zdobycia choćby punktu.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy - walka gem za gem, ale licznie zgromadzeni widzowie nie mieli najmniejszych wątpliwości, która z tenisistek ma większe możliwości.

Polka mogła przegrywać 1:3, ale w Czink nie wykorzystała piłki, którą miała przy stanie 40:30. Radwańska obudziła się i pewnie wygrała kolejne trzy gemy. Rywalka nie była w stanie odpowiedzieć i przegrała w identycznym stosunku, jak w secie pierwszym.

Radwańska wygrywa pierwszy mecz na Wimbledonie - relacja gem po gemie »